#CVIDOMI: відбудовувати країну. МАН запустила профорієнтаційну кампанію для школярів

16.06.2023

Мала академія наук України спільно з UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення у межах проєкту «Трамплін до рівності» за підтримки Посольства Швеції в Україні, а також у партнерстві з бізнес-інкубатором МАН «Ukrainian Future»  організовують хакатон «#CVIDOMI: відбудовувати країну» для українського школярства, яке прагне долучитися своїми ідеями та проєктами до відновлення країни.

Мета хакатону: згуртувати учнів та учениць 8-11 класів зі всієї країни навколо ідеї відбудови України, запропонувати ідеї, які будуть корисними у цьому процесі й таким чином відчути себе дотичними до побудови майбутнього своєї країни.

Читайте також: «Google Україна» запустив онлайн-гру Interland про безпеку дітей в інтернеті

Подія відбудеться 17 червня, з 10:30 до 17:30 у Києві, за адресою: Освіторія Хаб, вул. Князів Острозьких, 2. Учасниками будуть 15 команд та 65 підлітків з різних міст, зокрема ВПО з Бахмута, Миколаєва, Харкова, та тих, хто тимчасово живе за кордоном.

Читайте також: Інтерактивно-ігровий посібник для підлітків: в Україні створили чатбот, який навчить гендерної грамотності

Школярі розробляють проєкти у таких категоріях:

  • Екологія
  • Медицина та здоров’я
  • Технології та інженерія
  • Освіта
  • Сільське господарство

Команди презентуватимуть свої ідеї перед членами журі й останні виберуть одного переможця. Члени команди матимуть змогу пройти навчання за програмою бізнес-інкубатора «Startup Beginner» та продовжити роботу над проєктом. Серед членів журі представники та представниці профільних міністерств, українського бізнесу у сферах медицини, технологій та інновацій, а також науковці_иці.

Читайте також: Чи здобуває молодь додаткові знання поза шкільною системою: дослідження

Крім презентації, під час події відбудеться неформальний нетворкінг між учасниками_цями та представниками_цями бізнесів із дотичних сфер.

#CVIDOMI: відбудовувати країну – це всеукраїнська профорієнтаційна кампанія, покликана допомогти підліткам із вибором майбутньої професії та кар’єрного шляху без гендерних стереотипів. У межах цієї кампанії організатори заохочують підлітків обирати професію свідомо, а також будувати своє майбутнє в Україні, беручи активну участь у її відновленні. Один із компонентів профорієнтаційної кампанії – Всеукраїнський хакатон. Загалом хакатон тривав з 5 по 17 червня у змішаному форматі. Впродовж двох тижнів учні працювали онлайн в командах, отримували консультації від менторів та брали участь у відкритих лекціях, які допомогли сформувати ідею для презентації у фіналі.