Денісова розповідала вигадані історії згвалтування, щоб «допомогти Україні» – УП

На допиті, як з'ясували журналісти Української правди, Денісова зізналася правоохоронцям, що історії чула від своєї дочки, а та розповіла, що переповідала їх «за чаюванням»

Ексуповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, перебуваючи на посаді, розказувала вигадані історії про згвалтування російськими окупантами дітей.

Такого висновку дійшла «Українська правда» під час власного розслідування.

Видання пише, що звільнення Денісової парламентом, яке стало несподіванкою для громадськості, насправді мало значну непублічну сторону.

У березні Денісова за підтримки ЮНІСЕФ запустила додаткову до існуючої на той момент гарячу лінію психологічої підтримки. Нею опікувалась психологиня Анастасія Квітко — донька Денісової. Дільність цієї лінії була непрозорою і на це звернули увагу, перш за все, самі працівники офісу омбудсмана.

Заявлялось, що на лінії працюють 5 професійних психологів, а за перші два тижні по допомогу звернулись вже 400 людей, які здебільшого розповідали саме про статеві злочини. Водночас не було відомо, як фіксуються ці дзвінки, ким є психологи, які працюють зі зверненнями, тощо. В ЮНІСЕФ зрештою повідомили журналістам, що це були звичайні оператори.

Хоча Квітко запевняла, що за півтора місяці її гаряча лінія прийняла близько 1040 дзвінків, із яких 450 стосувались зґвалтування дітей, в офіційній виписці, яку отримали прокурори, виявилось, що за весь час на телефон надійшло лише 92 дзвінки, пише УП.

Журналісти не змогли знайти підтвердження історій, які розповідали Квітко та Денісова, навіть коли ці історії мали деталі, що могли допомогти в пошуку жертв. Жодних доказів того, що ці жертви взагалі існували, ані омбудсменка, ані її донька надати не змогли ні журналістам, ні слідству, яке викликало їх як свідків для з’ясування подробиць.

Денісова не під запис пояснила, що розповідала моторошні історії, бо «хоче перемоги для України», заявляють джерела УП. Водночас до українських правоохоронців і парламентів зверталися європейські партнери та просили надати докази зґвалтувань. Відповісти європейцям було нічого – омбудсман «давала задню» і взагалі не координувала свої дії з парламентом. Усе це, як повідомляється, стало підґрунтям для її стрімкого звільнення.

Журналістам Денісова та Квітко ситуацію не прокоментували.