Детям о финансовой грамотности: Книга «Котономіка, або Як коти економіку будували»

Обложка в дополненной реальности!

12.01.2021

Финансовая грамотность — залог успешного и стабильного будущего. По данным исследования Международного оценивания учебных достижений учеников PISA один из четырех подростков из стран, принимавших участие в тестировании, не в состоянии принимать самые простые решения, касающиеся бытовых финансовых вопросов. Как помочь нашим детям обрести необходимые знания и навыки? Например, с помощью увлекательных книг. В конце прошлого года Алексей Геращенко, экономист, предприниматель и общественный деятель выпустил новую образовательную книгу для детей “Котономіка, або Як коти економіку будували” с оживающей обложкой в Дополненной реальности.

Для кого книга

Дети поколения Альфа (с 2010 года рождения) не знают, что такое — жить без смартфонов. Согласно Асоциации мобильных операторов GSM, в настоящее время во всем мире насчитывается более 10,09 миллиардов мобильных подключений, что на 2,26 миллиарда больше, чем людей во всем мире. А количество пользователей дополненной реальности уже превысило миллиард, и по прогнозам к 2023 году достигнет трех миллиардов. Почему бы не использовать технологии для того, чтобы обучить детей полезным знаниям, в частности, в сфере финансов? Дополненная реальность все шире используется в детских книгах, благодаря ей происходит визуализация персонажей, повышается интерес к книге и цифровому контенту, который так важен для молодого поколения.

О чем книга

Книга об удивительной стране Кетории, в которой коты поссорились с людьми и решили организовать свое собственное кошачье государство. А экономика — основа любого государства. Увлекательная история главных героев познакомит детей с миром бизнеса, торговли, денег, успеха и взаимной выгоды. Это сказочная история о создании экономической системы с нуля: от разделения труда и создания денег до конкуренции и опасностей в бизнесе. Такие важные во взрослой жизни знания лучше приобрести в детстве.

«Хотелось сделать книжку современной, заинтересовать юного читателя, достичь цели, чтобы дети читали, думали, размышляли, познавали и ставили новые вопросы с удовольствием,» — говорит автор книги.

Отрывок из раздела «Появление кредита»

Водночас і між учасниками котячих груп виникли суперечки щодо того, як уже між собою поділити набуте після загального обміну. Так, не всім мисливцям на мишей дісталося хоча б по одній мишці.

— Здається, ляжемо спати сьогодні голодні, — сказав хтось із них.

— Справді, неприємна ситуація. Схибили ми, погодившись на такий обмін, треба було не більше, ніж п’ять мишей, віддавати за житло чи молоко – підтримав його Джерманкет, який входив до цієї групи.

— Можливо, варто позичити в тих, у кого мишей забагато, — пролунала пропозиція.

— Позичати мишей, яких ми самі й наловили? Дивна котономіка, — промовив Джерманкет і почухав лапою за вухом. — Але що поробиш.

Тож мисливцям нічого не залишалося, як попрямувати до групи будівельників житла, в яких було аж 60 мишей.

— Шановне котопанство, — промовив, наблизившись, Джерманкет. – А що як ви дасте до нашої вечері шістьох наших, е-е-е, точніше, колись наших, а тепер ваших мишей?

— Таке придумав! — вигукнула Джина. — Це тепер наші миші. Немає нам сенсу їх віддавати.

— А якщо позичити? – не здавався Джерманкет.

— Як це, позичити? Та ви їх з’їсте!

— А ми віддамо вам нових, наловимо найближчим часом і віддамо.

— Все одно, не бачимо сенсу, — відповіли учасники групи будівельників житла. – Віддати зараз і отримати замість того невизначеність? Для чого це нам? Маємо ризик, що не віддасте належних нам мишок. Замість кругленьких свіженьких смачненьких мишок матимемо лишень пустопорожні обіцянки.

— Ризик? Що то за слово таке? – запитали мисливці.

— Ризик означає, що ми всі не знаємо нашого майбутнього, — терпляче пояснила Джина. – Тож можемо й не отримати того, на що очікуємо.

— Еге ж, — завважив Вухань, кіт з групи мисливців. – Якось, коли ми ще жили із людьми, то я хотів було з’їсти рибку, аж раптом якийсь інший кіт в мене її поцупив. Отакий ризик щодо тієї рибини виник.

— Добре, а що, як ми сплатимо вам за той ризик 50 відсотків, — раптом запропонував Джерманкет.

— Як це? – здивувалася Джина. – Нагадай мені про ті відсотки, бо Дуглас пояснював, а я вже підзабула, як їх рахувати.

— Дивися. Хочемо взяти у вас шестеро мишей сьогодні. Це нам треба, щоб кожному з групи хоча б по мишці дісталося. Пам’ятаєш, як Дуглас пояснював. Все число — це 100%. Ось ці шестеро мишей – це і є 100%. А 50% — то половина, відповідно 3 миші, так?

— Так.

— Тому віддамо цих шестеро мишей і ще 50%, тобто ще три миші — разом дев’ятеро мишей.

— А не збрешете?

— Звісно, ні!

Група будівельників житла почала радитися.

— Не розумію цього, краще відмовитися, — пропонував хтось один.

— Та ні, дивися, їжі в нас достатньо, а ми заробимо на позичених шістьох мишах ще три миші додатково, нічого не роблячи. Вигідна угода! – заперечила Джина, якій вдалося переконати більшість.

Угоду було укладено і її оголосив Джерманкет.

— Ми, кішки з групи мисливців на мишей, урочисто обіцяємо, що беручи шестеро мишей під 50% винагороди, маємо протягом тижня віддати шестеро мишей, яких ми отримали, а до них ще три миші як винагороду, адже наші друзі з групи будівельників житла погодилися відмовитися від належної їм смачної їжі сьогодні заради отримання більшої кількості їжі в майбутньому. А якщо хтось із кішок нашої групи вирішить піти до іншої групи, то він має на це повне право, але зобов’язаний відловити принаймні одну мишу й віддати її за наш борг. Якщо ж ми не виконаємо нашу обіцянку, то наші друзі відберуть у нас житло, бо то є застава за кредитом, і ми не чинитимемо опір.

Про такий дивний кредитний договір було домовлено між котами, тож нехай вечеря в групі мисливців була не така вже й багата, але кожен з’їв по мишці, втім пам’ятав, що тепер мусить попрацювати додатково, щоб віддати борг.

А серед кішок виникли нові стосунки, коли можна було в когось щось попросити, але віддавати мусив би з відсотками.

Об «изюминке» книги

Чтобы «оживить» Котономику, читатель может отсканировать обложку с помощью приложения ARLOOPA, посмотреть веселый контент и сразу поделиться фото и видео в своих социальных сетях.

Компания ADVIN сделала своего рода превью: написала песню, сделала анимацию и разместила контент с дополненной реальностью на обложке. Анимированные котики спели песню «Котономика – це кльово…», которая сразу засела в головах читателей и стала приятным сопровождением книги.

Об авторе

Автор, Алексей Геращенко — предприниматель, преподаватель в Киево-Могилянской бизнес-школе и отец троих детей. Он считает, что миссия его книг — повышение уровня экономической грамотности украинцев, особенно среди подрастающего поколения.

 

Цена книги: 140 грн.

Где купить: folio.com.ua