Digi Police: У Японії найпопулярнішим є мобільний додаток, який протидіє харасменту

Щомісяця його завантажують 10 000 осіб

Три роки тому токійська поліція замовила розробку мобільного додатку, який би допомагав би протидіяти харасменту у людних місцях. Програма виявилася дуже популярною, адже до сьогодні її завантажили 237 000 разів, повідомляє afp.com.

Digi Police, — так називається додаток, — працює просто: якщо, припустимо, незнайомець торкається вас у переповненому вагоні метро, то можна увімкнуте гучне голосове повідомлення «Зупиніть його!», або ж показати пасажирам, які знаходяться поруч, напис: «Тут є насильник! Допоможіть!».

Чиновники відмічають, що додаток є дуже популярним — щомісяця його завантажують 10 000 осіб. Й пояснюють, чому він містить текстове попередження: «Часто жертви харасменту є дуже наляканими, аби заявити про те, що з ними відбувається. Тому вони просто мовчки можуть показати повідомлення».

У 2017 році було зареєстровано близько 900 випадків сексуальних домагань та переслідувань у токійському метро. Але поліцейські впевнені, що це — лише вершина айсбергу, адже багато хто не повідомляє владу про випадки харасменту.

Якщо насильник потрапить до рук поліції, то йому загрожує до 6 міс. позбавлення волі або штраф розміром $5500. Максимальний тюремний строк становить 10 років.

Джерело: afp.com

— Читайте також: Тільки за присутності батьків: YouTube і Twitch заборонили дітям молодше 13 років робити стріми