Три роки тому токійська поліція замовила розробку мобільного додатку, який би допомагав би протидіяти харасменту у людних місцях. Програма виявилася дуже популярною, адже до сьогодні її завантажили 237 000 разів, повідомляє afp.com.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaDigi Police, — так називається додаток, — працює просто: якщо, припустимо, незнайомець торкається вас у переповненому вагоні метро, то можна увімкнуте гучне голосове повідомлення «Зупиніть його!», або ж показати пасажирам, які знаходяться поруч, напис: «Тут є насильник! Допоможіть!».
Чиновники відмічають, що додаток є дуже популярним — щомісяця його завантажують 10 000 осіб. Й пояснюють, чому він містить текстове попередження: «Часто жертви харасменту є дуже наляканими, аби заявити про те, що з ними відбувається. Тому вони просто мовчки можуть показати повідомлення».

У 2017 році було зареєстровано близько 900 випадків сексуальних домагань та переслідувань у токійському метро. Але поліцейські впевнені, що це — лише вершина айсбергу, адже багато хто не повідомляє владу про випадки харасменту.
Якщо насильник потрапить до рук поліції, то йому загрожує до 6 міс. позбавлення волі або штраф розміром $5500. Максимальний тюремний строк становить 10 років.
Останні новини
- Біженки з України дедалі частіше стикаються із сексуальною експлуатацією в Європі — дослідження
- Український фільм «Ля Палісіада» став найкращим фільмом Вільнюського міжнародного кінофестивалю
- Скільки жінок та чоловіків стикалися з аб’юзом — результати дослідження
- Вища освіта в Європі для українців: у Мінреінтеграції оприлюднили стипендійні програми
- «Оселя голосів та історій»: в Україні створили платформу з українськими діалектами Новости на главной
Джерело: afp.com