Цифрова детоксикація: 5+6 правил для тих людей, які хочуть відпочити від гаджетів

І один корисний досвід

22.01.2018

Це відбирає купу часу, це призводить до стресу та безсоння, це іноді просто зводить з розуму… Про що йдеться? Про залежність від девайсів, інтернету та соціальних мереж. Якщо усе вище перераховане сталося із вами, у такому випадку радимо ознайомитися із декількома правили цифрової «дієти» та досвідом бізнесвумен, яка застосувала її на практиці.

Засновниця проекту itstimetologoff.com та авторка книги «OFF. Your Digital Detox for a Better Life» Таня Гудін вважає, що технології — це добре, але надмірна увага до них може зашкодити ментальному та фізичному здоров’ю. Отже, Таня розробила декілька простих правил для тих людей, які хочуть відпочити від гаджетів та «усіх переваг» високошвидкісного інтернету, але не знають, як це краще та якісно зробити.

Правила цифрової детоксикації

1. Видаліть всі додатки соцмереж зі свого телефону. Користуйтеся ними лише за допомогою персонального комп’ютера.

2. Відключіть спливаючі вікна, звукові та візуальні повідомлення усіх додатків, які встановлено на вашому смартфоні.

3. Під час зустрічей із іншими людьми (приватними чи діловими), а також під час споживання їжі, тримайте телефон поза увагою, наприклад, просто не виймайте його із сумки чи кишені.

4. Під час керування автівкою, не звертайте уваги на сповіщення телефона.

5. Не беріть телефон із собою у ванну чи туалетну кімнати.

Правила достатньо прості, але виконувати їх щодня не так вже й просто, отже із метою виробити нові звички, дотримуйтеся наступної «дієти»:

День 1

На час сну залишайте телефон в іншій кімнаті. Якщо використовуєте будильник, то зробіть його сигнал гучним, аби почути його вранці. Дотримуйтеся цього правила впродовж тижня.

День 2

Вдома кладіть свій телефон на одне й те саме місце та кожного разу, коли захочете перевірити, чи є сповіщення або листи, або треба буде відповісти на дзвінок, підходьте до того місця, але не носіть телефон із собою.

День 3

Видаліть електронну пошту з телефону й сповістіть усіх заздалегідь, що ви це зробили.

День 4

Під час відвідування спортзали, кінотеатру, театру, будь-якого бізнесового чи культурного заходу, залишайте телефон вдома.

День 5

Встановіть режим польоту за замовчуванням, виключайте його лише тоді, коли це справді необхідно.

6 та 7 дні

Повністю вимкніть телефон й тримайте його у такому стані із 19.00 п’ятниці до 8.00 понеділка.

Також Таня радить встановити додаток Moment (можна безкоштовно завантажити з itunes.apple.com), який відслідковуватиме, скільки часу ви приділяєте своєму смартфону. Якщо кількість годин вас неприємно вразить, тоді це може слугувати стимулом для того, щоб її скоротити.

Досвід ділової мами

44-річна Ребекка Аллен є президентом компанії Decca Records. Вона живе у Лондоні разом з чоловіком і двома дочками п’яти та дев’яти років. Щодня вона користувалася телефоном протягом 4 годин 13 хвилин й робила по 32 пости. Але після цифрового детоксу за наведеними вище правилами, їй вдалося скоротити використання смартфону до 2 години 33 хвилин, а кількість постів — до 28:

«Я люблю гаджети, бо вони полегшують моє життя. Я не хочу пасти задніх, отже використовую смартфон, щоб домовлятися про ділові зустрічі, робити покупки, організовувати сімейне дозвілля.

Я звикла використовувати телефон кожну вільну хвилину. Одного разу у потязі я помітила, що моя рука увесь час тягнулась до смартфону. Наступного дня, провівши 24 години без Facebook, Twitter та Instagram, я відчувала, що мені чогось не вистачає, і, здається, моя рука також, бо рефлекторно я знову тягнулась до телефону, а Moment підрахував, що у день я проводжу з гаджетом у руці приблизно 4-5 годин.

На четвертий день «детоксу» я дивилась телесеріал вдома у передчутті панічної атаки, бо мені здавалось, що на роботі сталось щось погане, і через деякий час я все ж таки вирішила перевірити електронну пошту.

Урешті-решт мені вдалось проаналізувати свою залежність від соцмедіа. Я зрозуміла, що змогла виділити купу часу для себе, а раніше я витрачала його на те, щоб слідкувати за, як виявилось, нецікавими для мене людьми у Instagram чи Facebook. Єдине, без чого я не могла обійтись, це онлайн-шопінг. Дуже я полюбляю Amazon. А от без додатків для соцмереж я спокійно продовжу жити і надалі. Це приємно — не відволікатись на життя інших людей.

Джерело: theguardian.com

Фото: Девід Вінтінер

— Читайте також: Ready to go: 6 гаджетів для мандрівників