До Дня Києва відбудеться виставка інтер’єрних керамічних панно відомої художниці: фото

Свежее:
У Києві відбулася церемонія нагородження Mama Special 2024
24.05.2023

У столиці до Дня Києва у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться виставка інтер’єрних керамічних панно відомої художниці-керамістки Ольги Рапай.

Про це повідомляє Національний музей українського народного декоративного мистецтва у Facebook.

Спільний проєкт музею та Асоціації мистецтвознавців, експертів, оцінювачів і реставраторів України «Сила крихкості» вперше презентує твори художниці, які були окрасою інтер’єрів київського готелю «Братислава», а потім довгий час вважалися втраченими.

Читайте також: Що подивитися у кінотеатрах України: головні прем’єри травня 2023 року

«“Сила крихкості” — це своєрідний звіт із науково-дослідної та реставраційної роботи Асоціації. Адже процес дослідження, реставрації та консервації пошкоджених настінних панно Ольги Рапай тривав цілий рік. А також спроба показати наскільки плідною для збереження культурної спадщини країни може бути ініціатива, коли хтось небайдужий бере на себе відповідальність зібрати та відновити необачно втрачене та забуте», — розповіла кураторка проєкту, членкиня Асоціації Оксана Циганок.

Проєкт «Сила крихкості» триватиме з 26 травня до 25 серпня та складатиметься з двох частин, а саме:

Читайте також: Український бренд THE LACE презентує білосніжну колекцію літнього одягу: фото

  • «Сила підтримки» — перша частина, яка презентує серію керамічних гербів міст-побратимів Києва, щоб засвідчити, що він незламний і попри війну святкує свою річницю у колі друзів з інших країн світу, відчуваючи силу їх підтримки.
  • Друга частина — «Сила коріння» — розпочнеться згодом та представить в музеї великі керамічні рельєфи з історії України. Поєднання художньої простоти та технічної складності виконання — характерна риса авторського стилю Ольги Рапай.

Читайте також: На Каннському кінофестивалі показали фільм про життя жінок в Афганістані

Крім того, програма проєкту передбачає низку цікавих заходів:

  • лекції, майстер-класи для дітей та дорослих із ліплення,
  • вишивки,
  • реставрації,
  • творчі зустрічі з обговоренням питань збереження культурної спадщини під час війни в професійному середовищі.