На Каннському кінофестивалі показали фільм про життя жінок в Афганістані

23.05.2023

На Каннському кінофестивалі презентували документальний фільм Bread and Roses («Хліб і троянди») про життя афганських жінок під владою «Талібану», спродюсований акторкою Дженніфер Лорен.

Про це повідомляє BBC.

Стрічку зняла компанія Excellent Cadaver, яку Дженніфер Лоренс створила у 2018 році разом зі своєю подругою, кінопродюсеркою Джастін Чіарроккі. Також до створення фільму долучилась афганська режисерка, співзасновниця незалежної кабульської виробничої компанії Afghan Doc House Сахра Мані. Режисерка знімала жінок за допомогою прихованих камер і просила їх також знімати своє життя на телефон.

Читайте також: За мужність та опір уряду: ув’язнена активістка з Ірану отримала премію PEN America 2023

Документальний фільм «Хліб і троянди» розповідає про повсякденне життя трьох афганок протягом кількох тижнів після захоплення країни «Талібаном». Зокрема, одній із героїнь довелося відмовитися від кар’єри стоматологині.

Читайте також: В Іраку понад 400 жінок-в’язнів оголосили голодування: подробиці

«Моє серце билося так швидко, дивлячись, як ці жінки кидають виклик “Талібану”. Ви не бачите цей бік історії жінок, які дають відсіч, у новинах щодня, і це важлива частина нашого фільму та історій цих жінок. Наразі вони не мають автономії у своїй країні. Для них дуже важливо мати можливість задокументувати свою власну історію по-своєму. Цей документальний фільм народився з емоцій і необхідності», — розповіла Лоренс.

Читайте також: Афганські жінки вийшли на акцію протесту перед самітом ООН, вимагаючи не визнавати уряд талібів: відео

Оскільки Мані та інші жінки перебувають за межами Афганістану, продюсерки вирішили презентувати свій фільм на Каннському кінофестивалі, а згодом сподіваються вийти у світовий прокат.

«Сахра виїхала з Кабулу десь за місяць до його падіння, вона була у Франції. Чудова новина полягає в тому, що всі наші головні героїні безперешкодно покинули Афганістан. Ми хотіли переконатися, що ці жінки в безпеці, і що ми робимо все вдумливо, намагаючись створити фільм. Для нас це був шалений набір обов’язків і абсолютно новий досвід», — сказала Чіарроккі.