Доросле літо: 7 нових книжок для молоді

Кохання, пригоди, нові світи

Спеціальна літературна вікова категорія Young Adult — це книжки, які подобаються і старшим школярам, і студентам і всім тим, кого не полишають цікавість, відкритість та здатність мріяти. Українські видавництва подбали про цікаве літо для прихильників молодіжних романів.

Хроніки Південного

Рімантас Кміта, «Видавництво Старого Лева»

Литовський письменник Рімантас Кміта розповідає про життя шяуляйського старшокласника в 1990-х роках. Так, і в ті роки, коли були молодими більшість батьків сьогоднішніх старшокласників, юнаки і дівчата спочатку хотіли бути «як всі», а потім набували сміливості не ховати власну унікальність. Герой книжки, як і будь-який підліток, бажає бути крутим і самостійним, чемпіоном у спорті та успішним підприємцем, подобатись багатьом дівчатам. Багато речей трапляються у цій книзі з героєм вперше: правопорушення, кохання, поезія, секс. І, не дивлячись на те, що події відбувались років 25 тому, все це і тепер буде близьким підліткам-читачам.

За п’ять кроків до кохання

Рейчел Ліппінкотт, «Клуб сімейного дозвілля»

Кистозний фіброз — аутоімунна хвороба, коли кожний контакт, кожний дотик може спровокувати розвиток інфекції і вбити людину. Вихід? Жити, тримаючи дистанцію у, щонайменше, п`ять кроків. А як бути Стеллі та Віллі, двом закоханим? Бути разом неможливо, а окремо — просто нереально. Навіть якщо ви дивились екранізацію, книжка настільки захоплює, що варто пережити цю незвичайну історію ще раз.

Молоко з медом

Йоанна Ягелло, «Урбіно»

 

Уявіть, що ця книжка, остання з серії про чудову Лінку, вийшла раніше в українському перекладі, ніж мовою оригіналу в Польщі! Багато читачів дорослішали разом з дівчиною, переймаючись її проблемами, радіючи і сумуючи з нею разом. Отже, Лінка виросла і планує багато чого цікавого: журналістика, фотографії, подорожі з коханим Адріаном. Але стається дещо, що ставить під питанні ці перспективи. Лінка дізнається про те, що чекає дитину. Адріан зовсім не радіє: він мріє вивчати живопис в Англії, і йому не подобається ідея відмовитись від своїх планів зараз. Тому Лінка візьме відповідальність і за свої мрії і за маленьку Єву на себе. І зі всім впорається!

Помста

Юлія Чернієнко, «Видавничий центр «Академія»

Булінг — переслідування і цькування, яке може безповоротно змінити життя. Жертвою булінгу може стати хто завгодно? У цій книжці жорстокість ровесників робить життя одинадцятикласниці Міри нестерпним. Сльози і відчай замість друзів і кохання. Але одного дня дівчина вирішує помститися кривдникам. Прийшовши в клас у жилеті, нашпигованому вибухівкою, вона рішуче зачиняє двері класу, виносячи вирок кожному зі своїх шкільних «товаришів». Чи натисне вона на спусковий гачок? – інтрига, яка тримає в напрузі від самого початку.

Виставлю тебе на Фейсбук!

Катаріна Соломун, «Рідна мова»

Як там живуть підлітки у Хорватії? Про це нам розкаже книжка, визнана однією з найкращих у 2018 році за списком Хорватського бібліотечного товариства. Повість розповідає про двох подруг, Хану й Тесу, які дружили ще з гімназії, та їхні відносини від початку не були простими — тепер дві героїні йдуть у нове життя різними шляхами… Ми називаємо таких подруг frenemies (friends+enemies): ревнощі і прагнення популярності, заборонені прийоми і зовсім незрілі батьки. Чи стануть дівчатка дорослими й відповідальними жінками? І чи залишаться подругами?

Місяцівна

Дара Корній, «Віват»

Тремтіть, шанувальники фентезі, — Дара Корній запрошує вас до нової моторошної й барвистої, динамічної та захоплюючої подорожі у світ магії, давніх проклять та випробувань на дорослість. У шляхетному роді Коморовських народжуються люди Місяця — альбіноси. Маленька Тереза, отримавши давній оберіг від матері, стає однією з загадкових жінок династії. Але оберіг чомусь не спрацьовує, — наче якесь зло вселилося у неї. Щоб вигнати його, доведеться розплутати вузлики страшних родинних таємниць, дізнатися про власне майбутнє і знайти власне призначення.

Аліта: Бойовий ангел

Пет Кедіґен, «КМ-Букс»

Кіберпанк з двадцять шостого століття! Лікар-дослідник випадково знаходить на звалищі залишки кіборга. Гвинтик до гвинтика, дротик до дротика — і ось, тендітна Аліта розплющує очі. Але вона не просто робот, вона досконало володіє бойовими мистецтвами, вона — справжній бойовий ангел. Але хто вона, навіщо її створили і чому хотіли знищити?

— Читайте також: Темні справи: 7 нових детективів замість сну