На Prometheus стартував онлайн-курс із протидії та запобігання булінгу в школах

Для освітян і не тільки

09.04.2019

Онлайн-курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» складається із п’яти модулів – 50 теоретичних і 30 практичних годин навчання, — та є безкоштовним.

Викладачами стали українські правозахисники, психологи та тренери. Під час навчання вони розкажуть про те, що таке булінг, якими є його прояви, як йому запобігти і протидіяти в школах.

Спікери: засновник ініціативи «Доступно.UA» Дмитро Щебетюк, уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба, національна експертка із захисту дітей від насильства офісу уповноваженого президента України з прав дитини Анастасія Дьякова.

За результатами дослідження, проведеного UNICEF у 2017 році, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей стали жертвами цього явища.

За даними опитування HBSC 2018 року, серед дітей віком від 10 до 17 років 35% опитаних упродовж останніх двох місяців брали участь в ображенні/приниженні або знущанні з інших, 37,9 % були жертвами образ, знущань та принижень інших підлітків. А на початку 2019 року Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) попередив про загрози онлайн-насильства, булінгу та домагань, що постають перед 90% українськими користувачами Інтернету віком від 15 до 24 років.

Результати опитування U-Report відбивають найрозповсюдженіші причини булінгу: ігнорування дорослими булінгу (39%) та особливості характеру певних дітей (26%).

Нагадаємо, що наприкінці 2018-го Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №8584 щодо протидії булінгу.

Джерело: the-village.com.ua

— Читайте також: Не все те булінг, що болить: Як не прищепити дитині відчуття безпомічності

Новини партнерів