Еко-діти: Книжки, які сформують свідоме ставлення до світу

Берегти природу, захищати тварин, очищувати океан

Найкращий спосіб навчити дитину будь-чому — показати їй власний приклад. Коли ми говоримо дітям про свідоме ставлення до довкілля, до ресурсів, до оточуючих людей, до грошей і часу, то маємо й самі щоденно все це практикувати. А поглибити теоретичні знання дівчат та хлопців різного віку допоможуть хороші книжки.

The Day The Ocean Went Away

Volvo Car UK, Сем Хейнс, Джон Гібсон, Яго Сілвер

Порятунок океанів — справа для всіх. І для одного розумного і сміливого хлопчика, і для автогіганта Volvo, який випустив про це чудову книжку. Океану потрібні всі ми, тому що всі ми засмічуємо його води, і одного разу велике блакитне диво може просто зникнути з нашої планети. Книжка вийшла у рамках глобальної ініціативи Volvo щодо боротьби із пластиковим засміченням довкілля. До 2025 року бренд має намір використовувати для виробництва нових автомобілів до 25% переробленого пластику.

Три «П»: повторне використання, помірність, переробка

Нурія Рока, «Навчальна книга — Богдан»

У видавництві вийшла ціла серія корисних книжок для дітей молодшого віку, які вчать фундаментальних понять про родину та родинні зв’язки, природу речей оточуючого світу, роботу органів чуття, значення природний стихій та про три основні принципи дбайливого використання ресурсів: повторне використання, помірність, переробка. Саме завдяки цим принципам діти дізнаються, що ми можемо зробити, аби зменшити забруднення довкілля. Розділи наприкінці книжок містять поради і для батьків.

Врятуй тварин

Патрік Джордж, «Видавництво Старого Лева»

Цікава інтерактивна книжка для найменших — кожна розгортка присвячена одному з видів, збереження яких залежить від нашої поведінки та звичок. Перегорнувши прозору плівку із зображенням, дитина може буквально повернути тваринку до її природної домівки. І зрозуміти, що краще не треба звірів у цирку чи дельфінарії, що краще не вбивати тварин заради м’яса чи хутра, що кожен з нас може стати на захист братів наших менших.

Маленьке диво. Історії про малюків, які змінюють світ

Гайді та Деніел Говарт, «Віват»

Новинка від видавництва «Віват» для дітей молодшого віку. Симпатичні персонажі: Дракончик Трісь та маленький Робот рятують ліс та його мешканців завдяки сміливості та доброті. Це історії про те, що навіть маленькі герої можуть стати справжніми героями, якщо віритимуть в себе, дбайливо ставитимуться до природи та пам’ятатимуть, що всі ми різні і всі потребують шанобливого ставлення.

Зберегти місто/ Зберегти ліс

Ганна Булгакова, «Ранок»

Почнемо з того, що ці книжки виготовлено з переробленого паперу. По-друге, це захоплюючі інформативні книжки, які навчать юних читачів оберігати довкілля у містах, дбати про тварин і рослини, економити ресурси. Вчаться цьому діти через проходження справжніх квестів.

Екоквест. Дика природа/Цивілізація

Ганна Булгакова, «Ранок»

Ще більше розвиваючих квестів від видавництва «Ранок»! Тут можна малювати, проходити лабіринти, відшукувати предмети та тварин, розплутувати харчові ланцюжки та подорожувати з відомими мандрівниками.

Азбука екології

Наталія Чуб, «Віват»

Ця книжка — частина серії «Енциклопедія для маленьких вундеркіндів», яка розрахована на дошкільнят. У книжці доступною мовою розповідається про корисні практики для збереження природи, про те, як важливо бути уважним та відповідальним як до довкілля та інших людей, так і до власного здоров`я.

Лотта та її катастрофи. Тварини, рятуйтесь!

Аліс Пантермюллер, Даніела Коль, «Видавничий дім «Школа»

Як нам бракувало веселої Лотти з 5-Б! Чергова книжка про пригоди неповторної розбишаки та її однокласників розповідає про те, як клас виграв художній конкурс і тепер учні мають розмалювати будівельний паркан, та ще й тваринами, які знаходяться під загрозою вимирання. Завдання це непросте, але діти докладають максимум зусиль: адже вони не хочуть, щоб зникли панди, тасманійські дияволи і навіть старі нудні черепахи.

Пес на ім’я Мані/Кіра і таємниця бублика

Бодо Шефер, «Видавництво Старого Лева»

Яке відношення мають гроші до дбайливого використання ресурсів? Пряме! Тому що гроші — це теж ресурс. Витрачаючи на щось, ми підтримуємо певний вид виробництва, певні види трудових відносин. Витрачаючи занадто багато, люди підтримують перевиробництво. Заощаджуючи правильно, люди можуть підтримати багато хороших справ. Книжки культового фінансового консультанта Бодо Шефера вчать дітей правильному ставленню до грошей та правилам життя, які допоможуть їм досягати мети і стати гідними громадянами.

Маленький принц

Антуан де Сент-Екзюпері, «Рідна мова»

Ця книжка — справжній гімн свідомого життя. У ній про універсальну екологію: екологію стосунків, душі і ставлення до довкілля. Пам’ятаєте? «Прокинувся вранці — прибери свою планету!» або «Ми відповідаємо за тих, кого приручили». Добро, милосеря, відкритість, відповідальність, сміливість — все це ми хочемо бачити в наших дітях. Саме про ці вічні категорії і промовляє нам ця чудова книжка на всі часи.

— Читайте також: Гарантія радості: 7 надзвичайних книжок для дітей