Екранізовано: 7 книжок на кіноекранах у 2019 році

Читати, дивитись, читати

Зовсім нещодавно ми всі стежили за інтригою «Оскара» — хто ж буде найкращим актором, режисером, який фільм виявиться найвизначнішим на думку Американської академії кіномистецтва. Розчаровані чи задоволені? Важливо те, що попереду цілий рік гарних прем`єр та блискучих книжок, які можна прочитати до перегляду екранізацій.

Артеміс Фаул

Йон Колфер, «Ранок»

Про хлопчика-вундеркінда з Ірландії вже написано вісім успішних романів у жанрі фентезі.  Він чимось нагадує Гаррі Поттера, адже теж має справу з магією: Артеміс дізнався про цивілізацію міфічних істот, які населяють підземний світ. Скажімо так, у Артеміса дещо кримінальні нахили, а за допомогою магічних людців він хоче повернути багатство своїй родині. Екранізацію ми побачимо у серпні 2019 року. Там будуть чудова Джуді Денч, чарівна Хонг Чау, а у ролі розумника-Артеміса — юний Фердія Шоу.

Жінка у вікні

Е. Дж. Фінн, «Клуб сімейного дозвілля»

До жовтня 2019 року у вас є чудова нагода прочитати роман майстра загадок та моторошних істин Е. Дж. Фінна. Що б ви зробили, якби побачили щось, чого не повинен був бачити ніхто, що б ви робили з цим знанням? Тим більше, якщо це життя — безладне, сповнене болю й залежностей, як у Анни, що страждає на агорафобію та намагається пережити родинну трагедію. А тут виявляється, що хтось знає, що Анна знає те, чого не повинна знати, і намагається довести її до божевілля. У фільмі гратиме неперевершений Гарі Олдмен.

Щиголь

Донна Тартт, «Клуб сімейного дозвілля»

Ніколь Кідман потішить нас своєю грою у захоплюючому фільмі, що вийде на кіноекрани восени. Розумний та непередбачуваний роман-пригода Донни Тартт вважається одним з кращих творів останніх двадцяти років, його рекомендують до прочитання різні знаменитості накшталт Стівена Кінга та Сари Джессіки Паркер. Роман названо на честь картини відомого голландського  художника Карела Фабриціуса «Щиголь» (1654), яка відіграє важливу роль у долі головного героя книги.

Маленькі жінки

Луїза Мей Олкотт, «Навчальна книга — Богдан»

Екранізували цю найкласичнішу з класичних книжок для дівчат у 1933, 1949 та 1994 році: грали у екранізаціях чудові акторки, як-от Кетрін Хепберн, Сьюзан Сарандон, Вайнона Райдер та Кірстен Данст. Побачимо, чи буде кращою кіноверсією фільм, що вийде на Різдво 2019 року, там гратиме наша улюблена Емма Вотсон. У будь-якому разі варто прочитати роман про життя чотирьох сестер Марч: Маргарет, Джо, Бет та Еммі. Усі дівчата різні, їх характери дуже живі, з власними недоліками та гарними рисами.  Героїням по 12-16 років, всі вони переживають початок дорослого життя з усіма його тривогами та хвилюваннями.

Усі яскраві місця

Дженніфер Нівен, «КМ-Букс»

Роман Дженніфер Нівен звертається, перш за все, до старших підлітків. Адже й двоє головних героїв: Теодор Фінч (місцевий дивак) та Вайолет Маркі (найпопулярніша дівчина в школі) — теж підлітки. Вони знайшли один одного, коли обоє були за крок до самогубства, діставшись цієї небезпечної межі різними шляхами. Чи зможуть вони зцілити, підтримати одне одного? Це так нелегко, і так непросто. І не завжди можливо. Екранізація вийшла зовсім нещодавно, варто дивитись цей глибокий, драматичний фільм. Ель Фаннінг виконала головну роль і стала продюсеркою картини.

Поклик предків

Джек Лондон, «Мультимедійне видавництво Стрельбицького»

У грудні 2019 року ми побачимо ще одну екранізацію класичного пригодницько-філософського роману Джека Лондона про сувору північ і крутих її жителів: людей та собак. Власне, цей фільм допоможе зрозуміти щось дуже важливе про єство, інстинкт і волю, про природу й цивілізацію. Важко дається наука, якщо ви — домашній пес (напів-коллі напів-сенбернар), який раптом стає їздовим собакою на Алясці. Роль Джека Торнтона, хороброго й благородного золотошукача, у попередніх екранізаціях виконували Кларк Гейбл та Рутгер Гауер, а цього разу це буде не менш харизматичний Гаррісон Форд.

Кладовище домашніх тварин

Стівен Кінг, «Клуб сімейного дозвілля»


Цей моторошний (а у Кінга майже всі такі) роман теж вже екранізували у далекому 1989 році. Але любителі полоскотати нерви — вони такі, їм подобається гратися з улюбленими сюжетами. Новий фільм вийде у квітні 2019 року. І ми знову упевнимося в тому, що повертати мертвих з того світу — це дуже погана ідея: і людей, і котів.

— Читайте також: В очікуванні весни: 7 розумних новинок нонфікшену