Експрезидент США Клінтон шкодує, що змусив Україну відмовитися від ядерної зброї: подробиці

05.04.2023

Колишній президент США Білл Клінтон висловив жаль у зв’язку з тим, що переконував Україну відмовитися від ядерної зброї в 1994 році та зазначив, що росія не вторглася б в Україну, якби у Києва все ще були засоби ядерного стримування.

Про це він сказав в інтерв’ю RTÉ.

«Я відчуваю особисту причетність, тому що я змусив їх [українців] погодитися відмовитися від ядерної зброї. І ніхто з них не вірить, що росія пішла б на це [напад на Україну], якби в України все ще була їхня зброя», — заявив він.

Читайте також: Загибель операторки Галини Гатчинс: суд виніс перший вирок

Зазначимо, що у січні 1994 року Клінтон підписав тристоронню угоду з тодішніми президентами росії Борисом Єльциним і України Леонідом Кравчуком про ліквідацію арсеналу стратегічної ядерної зброї, який залишився на українській землі після розпаду Радянського Союзу.

Читайте також: Вперше на Місяць полетить жінка — NASA

Також Клінтон додав, що розумів, що путін не дотримуватиметься угоди, яку підписав Єльцин і наголосив, що підтримка України з боку Заходу має залишатися непохитною.

Читайте також: У Флориді заборонили аборти після 6 тижнів вагітності

«Вони (українці — ред.) боялися відмовитися від неї (ядерної зброї — ред.), тому що вважали, що це єдине, що захищає їх від експансіоністської росії. Коли путіну стало зручно, він порушив це і спочатку взяв Крим. І мені це страшно, тому що Україна — дуже важлива країна», — зазначив колишній президент США.