Etnodim представив автентичну вишиванку Єлизавети Скоропадської, створену за її портретом

Картина із зображенням дочки гетьмана багато років вважалася втраченою

11.03.2024

Etnodim відновив автентичну довгу сорочку доньки Скоропадського. Створення вишитої сукні стало можливим завдяки співпраці майстрів відомого українського бренду та журналу Marie Claire. Про спільний проєкт розповіли на сайтах видання та Etnodim.

Речі родини гетьмана Павла Скоропадського здебільшого зберігаються в столичному Музеї Гетьманства. Серед багатьох особистих речей не вистачало відомого портрету Лізи Скоропадської, який написала подруга родини, художниця Ольга Мордвінова. Довгі роки доля картина була невідома, її вважали втраченою.

портрет Єлизавети Скоропадської

Портрет Єлизавети Скоропадської

Проте не так давно до Музею гетьманства звернулася жителька німецького містечка Оберстдорф, розташованого в Баварії. Катарина Шалль повідомила, що портрет Єлизавети Скоропадської вже 40 років прикрашає їх родинний будинок. Виявилося, що колись його випадково знайшов і врятував її батько, аби полотно не викинули на смітник. З того часу родина Катарини зберігала картину у себе вдома.

Читайте також: Нова колекція Etnodim присвячена львівському часопису ХХ століття «Нова Хата»

Портрет та його історія стали натхненням для майстрів бренду. Вони вивчали зображення на картині та світлинах дочки Скоропадського, щоб відтворити свої враження у новій сукні з історичним минулим. У створенні автентичної вишиванки допомогли колекції Музею Івана Гончара та діджитал-архів «Відкрита скриня».

Найближчим часом портрет Єлизавети Скоропадської буде зберігатися у Німеччині, поки в Україні не закінчаться бойові дії. А відновлена майстрами вишиванка від Etnodim вже знаходиться в колекції Музею гетьманства.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram