Нова колекція Etnodim присвячена львівському часопису ХХ століття «Нова Хата»

Журнал писав про емансипацію та гендерну рівність

05.03.2024

Відомий український бренд Etnodim знов потішив поціновувачів новою капсульною колекцією. Вона присвячена популярному львівському журналу «Нова Хата», який видавався з 1925 по 1939 роки у Львові.

Видавці сподівалися, що часопис заохотить читачок до української мови і писали на сторінках видання про західноєвропейську та світову емансипацію, проблеми жіночого руху та гендерну рівність. Пізніше на сторінках журналу почали розповідати про домашню культуру у широкому сенсі.

«Нашу команду надихнула історія створення журналу, адже на той час він уже був новаторським, друкувався українською мовою, був візуально стильний і прогресивний, несучи амбітну ідеологічну мету», – зазначають в Etnodim.

вишиванка

Фото: etnodim.ua

Під час створення колекції дизайнери надихалися обкладинкою третього випуску журналу 1925 року. Нова капсула складається з двох тематичних сорочок у стилі унісекс, «не привʼязані до гендерних уявлень про одяг».

Читайте також: Нова колекція вишиванок львівського бренду Motyv присвячена Лесі Українці

“Обравши джерелом натхнення журнал Нова Хата, хочеться привернути увагу до історії та долі жінок, які прагнули зробити світ кращим у непростий для них час”, — коментує наша дизайнерка Юлія Єфімчук.

Орнамент

Фото: etnodim.ua

Основою орнаменту стала монохромна червона вишивка з графічно стилізованою квіткою.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram