Фільм української режисерки «Я і Фелікс» отримав нагороду в Італії: трейлер

02.08.2023

Фільм української режисерки Ірини Цілик «Я і Фелікс» отримав спеціальну нагороду 53-го італійського кінофестивалю Giffoni у категорії Generator +16.

Про це йдеться на сайті премії.

Зазначається, що стрічка отримала приз THE CGS AWARD (Social-cultural Cineclubs for Young People) — Percorsi Creativi 2023.

Читайте також: Найкасовіші фільми 2023 року: ТОП-10

«Фільм переконливо зображує історію покинутості та водночас піклування, пов’язану з чітко визначеними та сформованими ролями чоловіків і жінок в Україні 1990-х років. Спільна пристрасть до класичної музики об’єднує життя головного героя, події якого оповідаються через часові еліпси, і життя Фелікса, колишнього солдата, який страждає на посттравматичний стресовий розлад», — зазначили журі. 

Читайте також: Хоче поневолити або знищити людство: найкращі фільми про небезпечний штучний інтелект

А переможцем у категорії став французько-бельгійський фільм «Нормальний» (Normal) режисера Олів’є Бабіне, про чотирнадцятилітню Люсі, чий батько страждає на розсіяний склероз. Вони разом розробляють план, щоб змусити служби у справах дітей повірити, що вони живуть цілком нормальним життям.

Читайте також: Як мотивувати себе? ТОП-10 надихаючих фільмів, які варто подивитися всією сім’єю: трейлери

Giffoni — це найбільший європейський кінофестиваль для дітей та підлітків.

«Враховуючи, що фільми на цьому фестивалі оцінюють приблизно 600 італійських підлітків у кожній категорії, мені ще більше подобається ця відзнака. Наше кіно доволі глядацьке, і це приємно, що його оцінили глядачі ніжного віку», — відреагувала Ірина Цілик на нагороду.