Проект, над яким ми працювали два тижні тому, не просто фотосесія українських поліцейських. Ним у партнерстві з Поліцією Києва ми розпочинаємо соціальну кампанію #БутиУФормі у рамках пілоту серіалу «Поліціянтки». Але на цих світлинах не акторки… Це реальні жінки, які прийшли у професію за бажанням та покликанням. Чому? Що найбільше їх лякало у професії? Та як вони зберігають стресостійкість? Читайте нижче та дивіться на каналі проекту.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaІнна Старовєрова
Старший лейтенант поліції, інспектор відділу кадрового забезпечення Дарницького управління поліції Києва
У професії 5 років
У мене є маленький син, якому дуже подобалися тьоті у формі, поліцейські. І мабуть тому, що в мене чоловік був військовослужбовець і ми були дуже схожі характерами. Я вважаю, що робота в поліції — це саме та робота, де я зможу себе проявити. Із першого дня я прийшла працювати в нашу нову патрульну поліцію. Мій перший виклик був самогубство і для мене було дуже незрозуміло, що людей спонукає до таких вчинків. Але найстрашніше було, коли ми попали в перестрілку в нічному клубі. Про що думала в той момент? Згадувала, все чого мене вчили на тактичній підготовці. І взагалі спочатку за людей думаєш, а вже потім про себе.

Слово, з яким асоціюється професія поліцейського
Справедливість.
Свежие новости
- В Україні скасували цьогорічну державну підсумкову атестацію
- На конкурсі Miss Charm-2023 Україну представить Анастасія Панова з Дніпропетровщини
- Конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень
- Олена Гончарук перемогла у конкурсі на посаду керівника «Довженко-Центру»
- «Греммі-2023»: Бейонсе побила рекорд 20-річної давнини Новости на главной
Ірина Чередник
Капітан поліції, інспектор відділу кадрового забезпечення Голосіївського управління поліції Києва
У професії 16 років
Оскільки я працюю в кадрах, для мене найстрашніше, коли поліцейськи роблять вчинки через які не гідні далі носити звання. Тяжко звільняти людей, з якими працюєш багато років. Стресостійкість допомагає зберігати програма пілотний проект «Рівний рівному», коли поліцейські спілкуються один з одним і допомагають подолати стрес після виїзду. Я є учасником цієї програми. У нас є методика, якої навчили наші канадські колеги, і за цими методиками ми й працюємо з колегами. Для роботи у поліції необхідна людяність, в першу чергу. Бо в поліцейських є такий термін «професійна деградація». Коли багато років працюєш, стираються грані людяності та співчуття.
Слово, з яким асоціюється професія поліцейського
Честь, гідність, довіра
Сабадаш Дар’я
Лейтенант поліції, слідчий Голосіївського управління поліції Києва
У професії 8 років
Я мріяла про цю роботу ще зі старших класів школи. Хотіла щось змінити на краще. Закінчила академію й вирішила в поліції працювати. До речі, люди часто запитують, чому вирішила піти в поліцію, перепитують і просять показати посвідчення. Страшно було, коли я ще недовго працювала, тижні два, й слідчі взяли мене з собою на виїзд, а там було вбивство.
Слово, з яким асоціюється професія поліцейського
Служити та захищати.
Ірина Павлова
Лейтенант поліції, оперуповноважений Святошинського управління поліції Києва
У професії 2,5 роки
У моїй родині ніколи не було військових, міліціонерів чи поліцейських. Мене виховували як хлопчика, я росла серед чоловіків, всі друзі були хлопці. Мене завжди цікавили машини, зброя й чоловічі професії. Поліцію я з дитинства сприймала як гордість, динаміку, рух. Завжди була непосидюча і з жорстким, твердим характером. І в будь-якій іншій професії я себе не можу знайти, а в сфері поліції мені дуже подобається, я люблю свою роботу. Хоча іноді й буває важко, але ти адаптуєшся і вже стаєш стійкішим. А що потрібно щоб розслабитися? Провести час з дитиною, поїхати до батьків, усамітнитися й відключити всі гаджети. Але робота забирає весь час, тож навіть на такі маленькі розслаблення дуже рідко вдається знайти час. Дискримінації у нашій службі цього немає. Мій керівник каже: «Ти не дівчина, ти бойова одиниця». Інколи колеги жаліють і пропонують в холодну погоду посидіти в автобусі. Але чому я маю сидіти в автобусі? Якщо наша зміна, ми всі стоїмо і всі разом йдемо в автобус. Є моменти в роботі, коли апріорі жінка не може це зробити, наприклад, затримати чоловіка з вагою в 120 -150 кг. Але є інші ситуації, де жінка може відпрацювати психологічно. Тож в основному всі на рівних працюємо.
Слово, з яким асоціюється професія поліцейського
Динаміка, постійний рух.
Марина Гордієнко
Лейтенант поліції, інспектор відділу превенції Шевченківського управління поліції Києва
У професії 5 років
Усе моє життя пов’язане з роботою з людьми, а саме жінками. Починала свою діяльність з медицини в пологовому будинку, а зараз допомагаю жінкам запобігти домашньому насильству. Коли приходиш на роботу й чуєш ці історії, бачиш випадки, коли страждають жінки, батьки, інколи чоловіки, неможливо, повертаючись додому, не думати про це, не співпереживати. Але справляюсь завдяки бажанню допомогти.
Слово, з яким асоціюється професія поліцейського
Поліція — це життя.
Маріанна Комендант
Майор поліції, начальник слідчого відділення Оболонського управління поліції Києва
У професії 12 років
Із самого дитинства мріяла захищати свою державу, відстоювати права та інтереси громадян. Дехто співчуває, коли дізнається, де я працюю, ніби тендітна ніжна жінка не може працювати на такій суворій роботі. Найчастіше запитують, чи мені подобається робота. Але перший робочий день показав мені, що я не помилилась.
Слово з яким асоціюється професія поліцейського?
Поліція — спосіб життя.
Інна Бевза
Старший лейтенант поліції, інспектор відділу превентивної комунікації поліції Києва
У професії 5 років
Робота в поліції — це моя мрія ще з дитинства. Я після закінчення коледжу дуже хотіла стати слідчим. Але поки працювала тільки дільничим, а зараз працюю в поліції діалогу. У мене робота пов’язана з натовпом, ми працюємо на всіх мирних зібраннях, мітингах, які проводяться в Києві. І звісно, що питання стресостійкості в нас часто піднімається, оскільки доводиться спілкуватися з різними людьми. Тому нам проводять тренінги, з нами працюють психологи. Після заходів ми завжди збираємося нашим відділом і проводимо обговорення. А взагалі ми працюємо в парах і якщо я бачу, що в мого колеги вже емоційне вигорання, потрібно його відвести й поспілкуватися. А я особисто після таких подій люблю поплавати в басейні, вода мене дуже розслабляє.
Слово з яким асоціюється професія поліцейського?
Безпека.
Тетяна Савицька
Старший лейтенант поліції, старший психолог полку особливого призначення №1 поліції Києва
У професії 5 років
В мене мама працювала в міліції, а потім і я вирішила піти її шляхом. Коли прийшла у професію, зрозуміла, що не всі такі злі, поліцейські теж мають емоції і їм теж буває інколи страшно. Стресостійкість допомагає зберігати творчість і арт-терапія. Я намагаюся зі своїми працівниками проводити заняття з арт-терапії для покращення самопочуття та згрупування колективу.
Слово з яким асоціюється професія поліцейського?
Сім’я. Більшість часу ми проводимо на роботі. І до того ж, мій чоловік також працює в поліції.
Діана Кравчук
Старший лейтенант поліції, слідчий Печерського управління поліції Києва
У професії 1 рік
Коли постав вибір професії, я не знала, який навчальний заклад обирати, й спрямування в мене було зовсім інакше. Але перед самим вступом, в 11 класі, до нас прийшла працівниця поліції, розповіла про академію, можливість вступу. Вона була така проста, щира, добра, мала ідеальний вигляд у формі. Можливо, я й не мала думку вступити, але вона сказала: «Спробуйте». І я вступила, а тепер із задоволенням працюю. Звісно, були ситуації, коли було страшно. Найбільше запам’ятався виїзд у складі слідчо-оперативної групи. Але, оскільки я була з досвідченими колегами, я була впевнена, що все буде добре. Страшно було, коли в групи осіб просто в сумці вилучили вогнепальну зброю. Ми знали, що в одного з затриманих була зброя, але не знали, чи вона заряджена.
Слово, з яким асоціюється професія поліцейського
Безпека.
Галина Бєлікова
Майор поліції, старший дільничний офіцер поліції Дніпровського управління поліції Києва
У професії 15 років
У нас зараз проблемне питання ґендерної рівності, жінки хочуть вийти на планку на рівні з чоловіками й хочуть поваги до себе. Мабуть, тому я й пішла в поліцію. Ще зі школи я зіштовхувалася з проблемою поділу на хлопчиків та дівчаток. Школа в мене була така, що треба було вміти постояти за себе. До того ж, мені з дитинства подобалися фільми про міліцію/поліцію, слідства і так далі. У 2006 році я прийшла в міліцію і тоді дівчат практично не було. Мене одну розподілили на службу дільничим. І тоді нас, молодих лейтенантів, представляли колективу, всі були чоловіки і одна дівчина — я. Це був свист, аплодисменти, мовляв, «нарешті в нас з’явилася жінка в колективі». А коли мене керівник запитав «Що ти хочеш?», я відповіла, що хочу йти працювати на територію, як і має працювати дільничий. А він на мене уважно подивився й запитав: «На зону?». Я сиділа й не могла зрозуміти, що таке «зона» й при чому тут «зона». А виявилося, що раніше так називали територію, яку обслуговує дільничий. Що ж найстрашнішого було у роботі? Мабуть, заходити до начальника райвідділу в кабінет. До нього навіть чоловіки боялися заходити! Зараз я перейшла й збираюся працювати з дітьми. Діти — це наше майбутнє. А я дуже люблю дітей. І напевне те, що ти можеш дитині допомогти вийти з якоїсь ситуації, в яку вона потрапила, і те, що вона прислухається до тебе, — це і є стимул до роботи. Хотілось би розвінчати міф, що у поліції усі однакові. Не всі однакові, скрізь є хороші і є погані люди. І це стосується абсолютно всіх структур. Тому я б хотіла щоб люди більше довіряли поліцейським. Нещодавно на Дні Національної поліції ми роздавали дітям кульки, я підходжу до дитини подарувати кульку, а вона боїться. Я запитую в мами, чому дитина боїться, а вона відповідає, що залякує дитину поліцією. Не треба дітей залякувати поліцією. Навпаки, вони мають знати, що з проблемою мають прийти по допомогу в поліцію.
Слово з яким асоціюється професія поліцейського?
Допомога.
Над проектом працювали Таня Касьян, Катерина Савенко. Фотограф: Олена Владико
Координаторка кампанії серіалу «Поліціянтки» Інна Литовка
Виконавча продюсеркасеріалу «Поліціянтки» Поліна Бушинська
Креативні продюсери, сценаристи серіалу «Поліціянтки»: Андрій Бабік та Андрій Забіяка
Менеджер стратегічних комунікацій, ідеолог кампанії Наталія Ісаєва-Урбан