Фотопроект: Поліціянтки

Десять жінок про те, чому вони обрали роботу в поліції

21.08.2019

Проект, над яким ми працювали два тижні тому, не просто фотосесія українських поліцейських. Ним у партнерстві з Поліцією Києва ми розпочинаємо соціальну кампанію #БутиУФормі у рамках пілоту серіалу «Поліціянтки». Але на цих світлинах не акторки… Це реальні жінки, які прийшли у професію за бажанням та покликанням. Чому? Що найбільше їх лякало у професії? Та як вони зберігають стресостійкість? Читайте нижче та дивіться на каналі проекту.

Інна Старовєрова

Старший лейтенант поліції, інспектор відділу кадрового забезпечення Дарницького управління поліції Києва

У професії 5 років

У мене є маленький син, якому дуже подобалися тьоті у формі, поліцейські. І мабуть тому, що в мене чоловік був військовослужбовець і ми були дуже схожі характерами. Я вважаю, що робота в поліції — це саме та робота, де я зможу себе проявити. Із першого дня я прийшла працювати в нашу нову патрульну поліцію. Мій перший виклик був самогубство і для мене було дуже незрозуміло, що людей спонукає до таких вчинків. Але найстрашніше було, коли ми попали в перестрілку в нічному клубі. Про що думала в той момент? Згадувала, все чого мене вчили на тактичній підготовці. І взагалі спочатку за людей думаєш, а вже потім про себе.

Слово, з яким асоціюється професія поліцейського

Справедливість.

Ірина Чередник

Капітан поліції, інспектор відділу кадрового забезпечення Голосіївського управління поліції Києва

У професії 16 років

Оскільки я працюю в кадрах, для мене найстрашніше, коли поліцейськи роблять вчинки через які не гідні далі носити звання. Тяжко звільняти людей, з якими працюєш багато років. Стресостійкість допомагає зберігати програма пілотний проект «Рівний рівному», коли поліцейські спілкуються один з одним і допомагають подолати стрес після виїзду. Я є учасником цієї програми. У нас є методика, якої навчили наші канадські колеги, і за цими методиками ми й працюємо з колегами. Для роботи у поліції необхідна людяність, в першу чергу. Бо в поліцейських є такий термін «професійна деградація». Коли багато років працюєш, стираються грані людяності та співчуття.

Слово, з яким асоціюється професія поліцейського

Честь, гідність, довіра

Сабадаш Дар’я

Лейтенант поліції, слідчий Голосіївського управління поліції Києва

У професії 8 років

Я мріяла про цю роботу ще зі старших класів школи. Хотіла щось змінити на краще. Закінчила академію й вирішила в поліції працювати. До речі, люди часто запитують, чому вирішила піти в поліцію, перепитують і просять показати посвідчення. Страшно було, коли я ще недовго працювала, тижні два, й слідчі взяли мене з собою на виїзд, а там було вбивство.

Слово, з яким асоціюється професія поліцейського

Служити та захищати.

Ірина Павлова

Лейтенант поліції, оперуповноважений Святошинського управління поліції Києва

У професії 2,5 роки

У моїй родині ніколи не було військових, міліціонерів чи поліцейських. Мене виховували як хлопчика, я росла серед чоловіків, всі друзі були хлопці. Мене завжди цікавили машини, зброя й чоловічі професії. Поліцію я з дитинства сприймала як гордість, динаміку, рух. Завжди була непосидюча і з жорстким, твердим характером. І в будь-якій іншій професії я себе не можу знайти, а в сфері поліції мені дуже подобається, я люблю свою роботу. Хоча іноді й буває важко, але ти адаптуєшся і вже стаєш стійкішим. А що потрібно щоб розслабитися? Провести час з дитиною, поїхати до батьків, усамітнитися й відключити всі гаджети. Але робота забирає весь час, тож навіть на такі маленькі розслаблення дуже рідко вдається знайти час. Дискримінації у нашій службі цього немає. Мій керівник каже: «Ти не дівчина, ти бойова одиниця». Інколи колеги жаліють і пропонують в холодну погоду посидіти в автобусі. Але чому я маю сидіти в автобусі? Якщо наша зміна, ми всі стоїмо і всі разом йдемо в автобус. Є моменти в роботі, коли апріорі жінка не може це зробити, наприклад, затримати чоловіка з вагою в 120 -150 кг. Але є інші ситуації, де жінка може відпрацювати психологічно. Тож в основному всі на рівних працюємо.

Слово, з яким асоціюється професія поліцейського

Динаміка, постійний рух.

Марина Гордієнко

Лейтенант поліції, інспектор відділу превенції  Шевченківського управління поліції Києва

У професії 5 років

Усе моє життя пов’язане з роботою з людьми, а саме жінками. Починала свою діяльність з медицини в пологовому будинку, а зараз допомагаю жінкам запобігти домашньому насильству. Коли приходиш на роботу й чуєш ці історії, бачиш випадки, коли страждають жінки, батьки, інколи чоловіки, неможливо, повертаючись додому, не думати про це, не співпереживати. Але справляюсь завдяки бажанню допомогти.

Слово, з яким асоціюється професія поліцейського

Поліція — це життя.

Маріанна Комендант

Майор поліції, начальник слідчого відділення Оболонського управління поліції Києва

У професії 12 років

Із самого дитинства мріяла захищати свою державу, відстоювати права та інтереси громадян. Дехто співчуває, коли дізнається, де я працюю, ніби тендітна ніжна жінка не може працювати на такій суворій роботі. Найчастіше запитують, чи мені подобається робота. Але перший робочий день показав мені, що я не помилилась.

Слово з яким асоціюється професія поліцейського?

Поліція — спосіб життя.

Інна Бевза

Старший лейтенант поліції, інспектор відділу превентивної комунікації поліції Києва

У професії 5 років

Робота в поліції  — це моя мрія ще з дитинства. Я після закінчення коледжу дуже хотіла стати слідчим. Але поки працювала тільки дільничим, а зараз працюю в поліції діалогу. У мене робота пов’язана з натовпом, ми працюємо на всіх мирних зібраннях, мітингах, які проводяться в Києві. І звісно, що питання стресостійкості в нас часто піднімається, оскільки доводиться спілкуватися з різними людьми. Тому нам проводять тренінги, з нами працюють психологи. Після заходів ми завжди збираємося нашим відділом і проводимо обговорення. А взагалі ми працюємо в парах і якщо я бачу, що в мого колеги вже емоційне вигорання, потрібно його відвести й поспілкуватися. А я особисто після таких подій люблю поплавати в басейні, вода мене дуже розслабляє.

Слово з яким асоціюється професія поліцейського?

Безпека.

Тетяна Савицька

Старший лейтенант поліції, старший психолог полку особливого призначення №1 поліції Києва

У професії 5 років

В мене мама працювала в міліції, а потім і я вирішила піти її шляхом. Коли прийшла у професію, зрозуміла, що не всі такі злі, поліцейські теж мають емоції і їм теж буває інколи страшно. Стресостійкість допомагає зберігати творчість і арт-терапія. Я намагаюся зі своїми працівниками проводити заняття з арт-терапії для покращення самопочуття та згрупування колективу.

Слово з яким асоціюється професія поліцейського?

Сім’я. Більшість часу ми проводимо на роботі. І до того ж, мій чоловік також працює в поліції.

Діана Кравчук

Старший лейтенант поліції, слідчий Печерського управління поліції Києва

У професії 1 рік

Коли постав вибір професії, я не знала, який навчальний заклад обирати, й спрямування в мене було зовсім інакше. Але перед самим вступом, в 11 класі, до нас прийшла працівниця поліції, розповіла про академію, можливість вступу. Вона була така проста, щира, добра, мала ідеальний вигляд у формі. Можливо, я й не мала думку вступити, але вона сказала: «Спробуйте». І я вступила, а тепер із задоволенням працюю. Звісно, були ситуації, коли було страшно. Найбільше запам’ятався виїзд у складі слідчо-оперативної групи. Але, оскільки я була з досвідченими колегами, я була впевнена, що все буде добре. Страшно було, коли в групи осіб просто в сумці вилучили вогнепальну зброю. Ми знали, що в одного з затриманих була зброя, але не знали, чи вона заряджена.

Слово, з яким асоціюється професія поліцейського

Безпека.

Галина Бєлікова

Майор поліції, старший дільничний офіцер поліції Дніпровського управління поліції Києва

У професії 15 років

У нас зараз проблемне питання ґендерної рівності, жінки хочуть вийти на планку на рівні з чоловіками й хочуть поваги до себе. Мабуть, тому я й пішла в поліцію. Ще зі школи я зіштовхувалася з проблемою поділу на хлопчиків та дівчаток. Школа в мене була така, що треба було вміти постояти за себе. До того ж, мені з дитинства подобалися фільми про міліцію/поліцію, слідства і так далі. У 2006 році я прийшла в міліцію і тоді дівчат практично не було. Мене одну розподілили на службу дільничим. І тоді нас, молодих лейтенантів, представляли колективу, всі були чоловіки і одна дівчина — я. Це був свист, аплодисменти, мовляв, «нарешті в нас з’явилася жінка в колективі». А коли мене керівник запитав «Що ти хочеш?», я відповіла, що хочу йти працювати на територію, як і має працювати дільничий. А він на мене уважно подивився й запитав: «На зону?». Я сиділа й не могла зрозуміти, що таке «зона» й при чому тут «зона». А виявилося, що раніше так називали територію, яку обслуговує дільничий. Що ж найстрашнішого було у роботі? Мабуть, заходити до начальника райвідділу в кабінет. До нього навіть чоловіки боялися заходити! Зараз я перейшла й збираюся працювати з дітьми. Діти — це наше майбутнє. А я дуже люблю дітей. І напевне те, що ти можеш дитині допомогти вийти з якоїсь ситуації, в яку вона потрапила, і те, що вона прислухається до тебе, — це і є стимул до роботи. Хотілось би розвінчати міф, що у поліції усі однакові. Не всі однакові, скрізь є хороші і є погані люди. І це стосується абсолютно всіх структур. Тому я б хотіла щоб люди більше довіряли поліцейським. Нещодавно на Дні Національної поліції ми роздавали дітям кульки, я підходжу до дитини подарувати кульку, а вона боїться. Я запитую в мами, чому дитина боїться, а вона відповідає, що залякує дитину поліцією. Не треба дітей залякувати поліцією. Навпаки, вони мають знати, що з проблемою мають прийти по допомогу в поліцію.

Слово з яким асоціюється професія поліцейського?

Допомога.

Над проектом працювали Таня Касьян, Катерина Савенко. Фотограф: Олена Владико

Координаторка кампанії серіалу «Поліціянтки» Інна Литовка

Виконавча продюсеркасеріалу «Поліціянтки» Поліна Бушинська

Креативні продюсери, сценаристи серіалу «Поліціянтки»: Андрій Бабік та Андрій Забіяка

Менеджер стратегічних комунікацій, ідеолог кампанії Наталія Ісаєва-Урбан 

— Читайте також: Ольга Любаренко о профессии полицейского