Гастронасолода: 10 українських продуктів для поціновувачів

На всі смаки

28.02.2018

Смачна кухня та красива їжа залишають по собі багато емоцій. Звісно, ми їмо, щоб жити, а не навпаки. Проте ми любимо влаштовувати справжній ритуал з обіду чи вечері, виконуючи його спокійно, з насолодою та перебірливістю. Ми не любимо їсти те, що випадково потрапило на очі. Ми ввічливо відмовимося від пересоленого чи несмачного. Для нас важливі смаки та задоволення, яке вони приносять. Якщо для вас теж – тоді ви справжній гастроестет. І вам стане у нагоді добірка для гурманів: ми зібрали топ-10 українських продуктів, що потішать смакові рецептори не гірше преміальних делікатесів зі світових кухонь.

Сало, копчене на сіні

Здавна сало вважалося продуктом для бідняків, бо ласі шматки туші діставалися тим, хто міг заплатити за них чималі гроші. Але сьогодні все змінилося: німецький шпек і американський фетбек подаються у дорогих ресторанах, а за італійським лардо ді колоната відправляються у справжнє паломництво. Що вже казати про українців – вони завжди зналися на салі і вміють продемонструвати справжню естетику його смаку. Так, бренд «Димне м’ясо від Тараса» пропонує насолодитися салом угорської породи свиней – мангалиці, – копченим на сіні. Саме ця порода відома своїм ніжним і витонченим смаком, а спеціальна обробка димом робить з продукту справжній делікатес. Оцінити його можна, заплативши 35 грн за 100 г продукту.

Устриці

Устриці завжди вважалися символом гастрономічної розкоші і спробувати їх можна було десь у південних провінціях Франції. Але тепер усе змінилося – бренд «Устриці Скіфії» пропонує насолодитися унікальними молюсками, котрі вирощуються в заповідній зоні Чорного моря. Вони усе життя накопичують корисні мінерали та майже повністю складаються з білків. Українські устриці мають неповторний аромат моря та збалансований солодкуватий смак з нотою волоського горіха. Найкраще смакуватимуть з дрібкою лимону та ігристим вином. Ціна устриць – від 40 грн за штуку.

Копчена риба

Ще один продукт для гурманів – копчена риба від бренду «Вуджена на дровах». Її гастрономічна естетика криється у чистому смаку свіжого, натурального, ледь підсоленого коропа з легкими нотками диму фруктових дерев. Нічого зайвого, ніяких консервантів та барвників, а просто патрана риба з головою коптиться гарячим методом на дровах зі сливи, яблуні та вишні. Смакує делікатес як холодним, так і розігрітим. За словами виробника, найкраще поєднується з вином та пивом. Вартує 290 грн за кілограм.

Мигдальна олія

Кажуть, що мигдальну олію полюбляла сама Клеопатра. Правда це чи ні, дізнатися досить важко, проте можна спробувати цей продукт самому. Його виготовляє бренд WholesoMe: українська мигдальна олія має ніжний смак та запах, вона багата на вітаміни та мікроелементи.  А головне, дарує зовсім новий, неповторний відтінок смаку улюбленим стравам, прекрасно підходить до салатів, рису, плову. Виробник радить мигдальну олію WholesoMe усім гастроестетам,  а також вегетаріанцям, спортсменам, людям на посту, дітям, людям похилого віку і всім, хто слідкує за здоров’ям. Ціна продукту – 250 грн за 200 мл.

Чорний часник

Міфологія даосизму твердить, що від поїдання чорного часнику можна отримати безсмертя. Шеф-кухарі трохи знижують планку обіцянок, проте все одно не можуть приховати свого захоплення від  цього продукту. Гастроестети всього світу цінують чорний часник за унікальний смак і універсальність: його можна їсти в готовому вигляді або додавати до салатів, соусів, основних страв і навіть десертів. В Україні чорний часник (він же ферментований) виробляє компанія Mr. Garlic. Технологія ферментації складна і тривала: натуральний український часник витримують 60 днів у спеціальному обладнанні, де підтримується певний температурний режим і вологість. За цей час у продукті підвищується рівень антиоксидантів і фруктози, утворюється меланоїдін, який і забезпечує йому чорний колір. Також змінюються гастрономічні властивості, часник стає пряно-солодкий з приємним післясмаком «умамі», який так цінують гурмани. Спробувати делікатес можна, заплативши 190 грн за упаковку (100 г).

Карамелізоване молоко

Цей продукт потішить любителів солодкого та натурального – карамелізоване козине молоко (іншими словами, згущене) від бренду Virtuoso by Lukachivka може стати гурманським десертом. Готується воно з козиного молока та цукру, виварюється на відкритому вогні у мідному казані протягом цілого дня. Найкраще смакує як соус до твердих сирів, ідеально також поєднується з м’якими сирами. Та й зі звичайним кисломолочним сиром подарує немалу гастрономічну насолоду. Вартість карамелізованого молока складає 85 грн за 250 г.

Сир у воску

Різноманітні сири – невід’ємна частина меню гасроестетів. Любителям цього продукту обов’язково треба спробувати «Пелюстку конюшини» – сир у воску від бренду  «Сири Сафронова». Сама форма цього сиру дарує візуальну насолоду, а його вміст тішить смакові рецептори. Смак сиру помірний, базується він на суміші коров’ячого та козиного молока у пропорції три до одного. Виробник запевняє, що це ідеальний баланс між терпкуватим смаком молока козиного та приторно-солодким – коров’ячого. Формується головка-пелюстка вручну, вага її складає 0,2-0,3 кілограма, витримка – від чотирьох місяців. Смак «Пелюстки конюшини» настільки ніжний, що його можна поєднувати з будь-якими продуктами, від оливок до реберець у часниковому соусі – головне знайти те, що до смаку. Ціна сиру – 600-800 грн за кілограм.

Сир халумі

Додати вражень до сирної палітри допоможе сир халумі від бренду «СирКум», створений для грилю та смаження. Цей продукт «дружить» з вогнем – не розтікається і від температури розкриває усю повноту свого смаку. Готувати треба до гарної скоринки, тоді сир стане м’яким та ніжним усередині. Виготовляється халумі на унікальному сімейному підприємстві, яке з’явилося з хобі, коли сир готувався для того, щоб удома до столу мати справжній продукт з молока, а не з замінників. Саме тому можна не сумніватися у його якості та натуральності. Ну, а смак скаже сам за себе.

Стейк з яловичини Халал

Гурманом стати дуже легко. І для цього не обов’язково купувати екзотичні і дорогі делікатеси. Можна просто один раз пробувати продукти українського виробника, і більше ніколи від них не відмовлятися. Саме так і робить більшість покупців бренду Meat&Roses, адже їхні чорізо, прошуто з конини, суджук з баранини, бастурма і головне – стейки – позиціонуються як правильно приготований продукт. І вони такими є, бо виготовляються за традиційною для кожного виробу рецептурою. Використовує марка тільки українське фермерське м’ясо Халал, більшість процесів на виробництві – ручні. Спробувати правильні стейки з яловичини Халал сухого і вологого визрівання можна за ціною від 320 грн за кілограм.

Равлики та жаб’ячі лапки

Жаб’ячі лапки та равлики – це теж невід’ємна частина гастрономічного шарму Франції. У всякому разі, так вважають. Але є і український виробник цих делікатесів – бренд «Эко Улитка». Компанія пропонує насолоджуватися продуктами з виноградного равлика (Helix pomatia): вони багаті на білки, жирні кислоти, мінерали, вітамінів групи В, К, РР, Е і А. Ну, і звісно ж, неповторні на смак.

Усі ці та багато інших ексклюзивних смаків можна спробувати 3-4 березня на маркеті «Гріх не їсти» від проекту «Всі. Свої».  На двох поверхах збереться  120+ виробників крафтових сирів, м’ясних та рибних делікатесів, солодощів та алкоголю.

— Читайте також: Съесть и улететь: 5 грибных рецептов Джейми Оливера

Новини партнерів