Готуй книжки про запас: 12 новинок для довгої зими

Ковдри. Кава. Книжки

04.12.2017

Зима не наближається — вона вже тут! Хто ще не встиг зробити стратегічні запаси, робіть зараз або ніколи! Три «К» повинні бути в достатній кількості на найближчі три місяці: Ковдри, Кава, Книжки. З книжками ми вам допоможемо: найгарячіші новинки для довгої зимівлі.

Право на чари

Террі Пратчетт, «Видавництво Старого Лева»

 

Цьому світові не вистачає магії, це факт. Гендерної рівності теж замало. Але найбільше світові бракує почуття гумору. У романі «Право на чари» все це є! Ми всі чули про ті випадки, коли люди вдаються до чаклунства і чар: жінки стають більш чи менш успішними відьмами, доля яких варити жаб`ячі лапки, а чоловіки — о, чоловіки стають могутніми супермагами. Давнє пророцтво каже, що справжнім чарівником може стати восьмий син восьмого сина, та що як «хромосоми не так стануть» і восьмою дитиною виявиться дівчинка? Тоді доньці коваля Ескарині дістанеться право на чари. На дуже потужні чари, з якими пускають до Невидної академії для чарівників, де ще ніколи не навчалися дівчата.

Падре Балтазар на прізвисько Тойво

Марина Гримич, «Нора-Друк»

Нашого цвіту по всьому світу: це надзвичайна, унікальна історія про українців з Бразилії. Там дійсно існує давня наша діаспора, яка все ще зберігає рідну мову та деякі звичаї. Рафінована і іронічна Марина Гримич написала історію, яка цілком могла б статися в українській Бразилії ХІХ. Історія ця про життя «святого отця» Балтазара, який насправді був авантюристом Никиткою, що разом з таємничим Габрієлем створив у джунглях майже ідеальне суспільство. А той таємничий засновник колонії, Габріель, був зовсім не Габріелем, а кронпринцем Рудольфом, який і не кінчав життя самогубством, а таємно прибув до Бразилії. Була така легенда. І вона могла б бути правдою, як і Падре Балтазар на прізвисько «Тойво».

Крамничка «З легкої руки»

Горан Петрович, «Комора»

«Нескінченна історія» для дорослих, ну або майже. Дивовижна історія про те, як деякі люди можуть і справді поринути в книжку: реально опинитись у подіях роману і навіть втрутитись у їх перебіг. Змінювати щось у книжках під силу одиницям, наприклад, редактор Адам Лозанич належить до таких майстрів читання. Одного разу він отримує завдання – втрутитись у загадкову книжку, про яку немає інформації навіть у Національній бібліотеці. Книжка не містить сюжету: просто опис розкішної вілли, але, виявляється, тут колись відбулася неймовірна історія кохання, а доріжками саду прогулюються інші читачі.

Кузина Рейчел

Дафна дю Мор’є, «Клуб сімейного дозвілля»

Молодий аристократ Філіпп Ешлі, який виріс у будинку кузена, розповідає про те, як його родич відправився до Італії, щоб провідати кузину. Та після смерті чоловіка, італійського графа, опинилась у скрутному становищі. Кузина Рейчел дуже вродлива і настільки нещасна, що шляхетний пан одразу бере її за дружину. Але коли Рейчел зявляється у панському домі, між нею та Філіппом вибухає пристрасть. Аж раптом новий чоловік Рейчел стає жертвою дивної хвороби і вмирає. Це у Рейчел така нещаслива доля чи вона сама якось причетна до смертей своїх чоловіків? Ангел вона чи демон? Філіпп бореться між коханням та сумнівом аж до останньої сторінки.

Амстердам—Київ. І трохи святого Миколая

Галина Рис, «Discursus»

Чи може життя святих поєднати у коханні двох самотніх людей? Звісно, що може, якщо це життя святого Миколая у той період, коли він ще не був святим, а пише про нього дівчина, яка губить свою валізу з рукописом, переплутавши її з іншою. Валізу Олени знаходить Марко, читає рукопис і вирішує знайти його авторку. А ось коли він її знаходить, тут-то й знаходится місце для дива, адже з чудотворцями у валізах все можливо.

Кров на снігу ІІ: ще більше крові

Ю Несбьо, «Фоліо»

Норвежець Ю Несбьо — автор дуже популярних детективів про асоціального та чарівного поліцейського Харрі Холе. Цієї зими читайте продовження історії про кілера-невдаху, якому самому доводиться переховуватися від кулі найманого вбивці аж на Далекій Півночі серед саамів, де він знайшов своє кохання й навіть родину. Та чи вдасться йому зберегти це?..

Ліхтарики надії

Вікторія Пономарьова, «Брайт Букс Паблішинг»

Авторка — історик, яка побувала в Мозамбіку і Анголі, а в Китаї прожила цілих чотири роки. Саме цей «китайський» досвід і знайшов своє відображення у відвертому, гарно написаному романі про кохання, якого у самому Китаї ніхто б не написав, через численні табу та стереотипи. Такого Китаю туристи не бачать!

Команда команд

Стенлі Маккрістал, «Mоноліт-Bizz»

Для того, щоб побудувати команду мрії, потрібен час. Але зими на це вистачить, то ж беріть до рук книгу генерала Маккрістала і беріться до справи. Генерал навчить вас поєднувати адаптивність, спритність і згуртованість маленької команди з могутністю та ресурсами величезної організації. Змініть лише традиційну неповоротку «вертикальну» систему управління на більш складну «горизонтальну», надавши право ухвалювати відповідальні рішення підлеглим. Це не безлад, це — досвід генерала армії США Стенлі Маккрістала, який з 2010 року веде семінари з лідерства в Єльському університеті, є засновником консалтингової компанії McChrystal Group. У грудні 2011 року Маккрістала призначили головою ради директорів компанії Siemens Government Technologies, він також став прототипом героя Бреда Пітта у фільмі «Машина війни» 2017 року.

Планета Pixar

Лоуренс Леві, #книголав

Якими були на початку свого існування сьогоднішні великі компаніями? Вони були «гаражними» цехами кількох цілеспрямованих людей з великими ідеями. Засновник Pixar, Лоуренс Леві, дружив, а потім і співпрацював зі Стівом Джобсом. Він написав книгу про те, як його «дитина» досягла такого великого успіху. Творчі імпульси й вимоги реального світу, креативні ідеї та комерційні ризики, а також безліч паралелей, що стосуються всіх аспектів сучасного життя, – подорож в історію злету студії Pixar буде насиченою, багатогранною і неймовірно цікавою!

Покоління Х

Дуґлас Коупленд, «Komubook»

Якщо ви ще не знаєте, що «Komubook» — це перша краудфандингова платформа в Україні для видання книжок, то, повірте, їх каталог, книжки з якого видано за підтримки книголюбів, — це скарбниця для вимогливих інтелектуалів. Багато книжок ніколи раніше не видавалися в Україні, про багатьох авторів ви навіть не чули, а вони, між іншим, є класиками за кордоном. Ось, наприклад Дуґлас Коупленд, — він гуру західних, а тепер уже й наших, дауншифтерів. Так, тепер нам зрозумілі герої його культової книжки, представники «офісного планктону», які втратили ілюзії про успіх і те, що він є «понад усе». Понад усе повинна бути людина, її цілісність, унікальна дорога й доля.

Сміх. Біологія, психіка, культура

Ерік Смаджа, «Видавництво Анетти Антоненко» — «Ніка-Центр»

Сміх взагалі річ серйозна. За нього могли й покарати, ба навіть і вбити — згадайте тих монахів в «І’мя рози», яких так фантазійно вбивав Умберто Еко — а все через трактат Аристотеля про сміх. Іноді питанням сміху опікуються психіатри. Один з таких, Ерік Самаджа, вирішив дослідити, що це за явище, з точки зору психоаналізу, фізіології, етології, літератури, філософії, антропології. Чому ми сміємось і навіщо нам взагалі така несерйозна чи все-таки серйозна річ, як сміх?

Лаґом. Шведські секрети щасливого життя

Лола Екерстьом, «КМ-Букс»

Всі чули про хюгге, деякі вже його створюють у своїх домівках, а хто ще не встиг — має шанс зловити ще новішу тенденцію. Тепер модним замість данського щастя «хюгге» є шведський «лаґом». Уявляєте каталог Ikea — світло, лакончність, природність, затишок, простір, спокій. Це все — філософія шведів, яка допоможе і вам жити повноцінним життям, бути щасливими і віднайти для себе справжню рівновагу

— Читайте также: Жінка sapiens: 7 книжок для розуму та серця