Хочу озвучувати фільми. Що для цього потрібно? 6 порад від фахівчині

Як освоїти професію актора дубляжу розповідає Катерина Брайковська

WOMO у партнерстві з Українською Кіношколою продовжує серію матеріалів із порадами від українських кінопрофесіоналів для тих, хто хоче працювати в кіно, але не знає, з чого почати. Поради будуть цінними, зокрема, для підлітків, які визначаються зі своїми майбутніми професіями. А також для тих, хто хоче змінити сферу діяльності або навчитися чогось нового. 

Сьогодні рекомендаціями про те, що потрібно, аби освоїти професію актора дубляжу, ділиться кураторка курсу “Озвучення та дубляж” Української Кіношколи, акторка кіно та дубляжу, режисерка дубляжу Катерина Брайковська. Вона має понад 17 років акторського досвіду і понад 1500 ролей у різних кінострічках. Катерина озвучувала Харлі Квін («Загін самогубців»), Джессі («Історії іграшок)», 13-та («Душа»), є офіційним затвердженим голосом голлівудських актрис Марго Робі, Рейчел МакАдамс, Айли Фішер та інших. 

1. Якщо вам цікавий дубляж, ви маєте розуміти, що це така ж творча робота, як і робота в кадрі. І працювати за кадром не простіше, ніж на сцені чи перед камерою. 

2. Завжди вимагайте від себе найбільшого результату, на який ви здатні. 

3. Актор дубляжу має:

  • досконало володіти сценічною мовою;
  • досконало володіти українською мовою;
  • знати правила вимови;
  • у нього не повинно бути дефектів мовного апарату;
  • у нього має бути «акторське нутро».

4. З усього перерахованого найголовнішим є саме артистизм. Людина може навчитися все вимовляти технічно. А ще обирати потрібний темп і навіть потрапляти в «ліпсинг». Але якщо у неї немає “іскри” — нічого не вийде. Це акторська професія, яку треба освоїти. І треба усвідомлювати відповідальність, з якою ти стаєш до мікрофона.

5. Чимало людей приходять до нас на курс після акторського вишу чи після інших курсів, щоб отримати додаткові знання. Деякі з них стовідсотково розуміють, що це просто новий skill, який вони освоюють. А деякі приходять за здійсненням давньої мрії. Якщо це про вас — не бійтеся цього. Дайте собі шанс і можливість  проявити себе. 

6. Аби затриматися у професії, вам потрібно буде докласти багато зусиль. Зокрема, довести всім — і режисерам, і студіям, що на вас можна покластися, що ви крутий актор чи акторка. Будьте готові до цього. 

Для довідки: 

Українська Кіношкола – провідна українська кіношкола, яка виховує нове покоління українських кінопрофесіоналів. Тут студенти здобувають якісну кіноосвіту, навчаючись у провідних фахівців української та міжнародної кіноіндустрії.