I’m Off: Як вирватися із полону соціальних мереж

Чотири поради від психолога

14.08.2019

Нещодавно світ облетіла новина про калькулятор Social Media Time Alternatives, який вираховує кількість «втрачених» книг через соцмережі. Це програма, яка аналізує кілька показників: кількість перевірок соцмереж за годину, середній час, витрачений на кожен сеанс, середня кількість сторінок, а також швидкість читання. Обробивши дані, калькулятор видає результат – кількість книжок, які користувач міг би прочитати, якби не соціальні мережі. Іронічний проект, чи не так? І водночас корисний, адже конвертуючи сторінки видань у хвилини, ми можемо реально збагнути, скільки годин, днів, місяців було втрачено просто на скролінг стрічок. Якщо ви відчуваєте марність перебування у соціальних мережах, але не можете не скролити, дослухайтеся до порад практикуючого психолога Ліліан Гібсон (Даллас, США).

Визначте, чому ви використовуєте соціальні мережі

Перший крок — визначення мети вашого перебування у соцмережах.

«Для більшості людей соцмережі — інструмент для розслаблення або для підтримки зв’язку. Якщо для вас теж, тоді рекомендую поставити собі питання: як довго я перебуватиму онлайн? Із якою метою, із яким наміром? Коли ви чітко це визначите, ви самі поступово зменшите час перебування в онлайні, а своє спілкування там — більш значущим, бо ваша присутність матиме певний сенс», — радить доктор Гібсон.

Дійте за принципом «не кількість, а якість»

Другий крок — обмеження часу. Тільки уявіть: за даними Facebook середньостатистичний користувач цієї соцмережі скролить довжиною 9 144 см на добу. І звісно витрачає на це багато часу. То, чи не слід трохи обмежити себе? Тим паче, що із сенсом перебування ви вже визначилися.

«Ми знаємо, що не можемо бути всюди одночасно. Це ж стосується і соціальних мереж. Якщо ви тільки протягом 30 хвилин вітаєте всіх знайомих із днем ​​народження, то чи продуктивно ви витрачаєте свій час? Тепер ви розумієте, що це марнотратство?», — каже Ліліан.

Фільтруйте!

Третій крок — позбавлення від усіх зайвих. За роки перебування у соцмережах у вас з’явилися сотні (може, тисячі) «друзів», із якими у вас на сьогодні немає нічого спільного, або ви взагалі особисто не знайомі. То, перегляньте список та видаліть ті контакти, які жодного разу не використовували, або, принаймні, відпишіться від цих людей, щоб не витрачати час на перегляд їхнього контенту, який трапляється у вашій стрічці.

«Це «зайві» люди, на яких ви витрачаєте час та емоції. Сконцентруйтеся на тому, що важливо для вас, а не на тому, як догодити всім навколо», — радить доктор.

Відпочивайте у/від соцмереж

Четвертий крок — це відпочинок. Якщо ви не можете вимкнути смартфон на кілька годин (про уїкенди ми вже не кажемо), то привчіть себе робити перерви.

«Компанія Facebook недавно активувала нові функції, щоб дати користувачам перепочити. То ж і ви можете скористатися кнопками «Відкласти» або «Зробити перерву», — пропонує Ліліан Гібсон.

Зрозуміло, що для багатьох отримання лайків та схвальних коментарів — це не тільки відчуття соціального схвалення, а й приналежності до чогось більшого, ніж партнер, друг, родина, робочий колектив. Але застосувавши ці поради, ваші пости стануть щирішими, а поведінка у соцмережах поміркованішою.

Джерело: shondaland.com

— Читайте також: Неочевидное: Что мешает женщинам стать богаче