ІКЕА побудує доступне житло для людей із деменцією

Проект підтримує королева Швеції Сільвія

ІКЕА спільно з будівельною компанією Boklok розробила інклюзивний проект доступного житла для людей із деменцією*. Він отримав назву Silviabo на честь королеви Швеції Сільвії, яка підтримує цю ініціативу. Одна з відмінних рис таких будинків в тому, що їх можна зібрати з готових деталей самостійно або за допомогою професіоналів. Про це повідомляє CNN.

Архітектори та дизайнери прагнули врахувати всі особливості поведінки людей із деменцією — наприклад, ванні кімнати не буде оснащено дзеркалами, а кухні будуть максимально простими, із класичними ручками, щоб людина змогла відкрити будь-які ящики. На території будинків планується облаштувати терапевтичні сади і клуби для спілкування, щоб жителі проводили час на свіжому повітрі.

 

Наразі компанія Boklok обговорює зі шведським урядом питання землі під забудівлю. Подібне житло може полегшити життя людині з деменцією, якій не доведеться перебувати в спеціальній установі. Крім того, це знизить навантаження на казну держави, яка фінансує деякі послуги по догляду за людьми похилого віку.

На сьогодні побудовано шість пілотних будинків недалеко від Стокгольма.

Джерело: edition.cnn.com

Фото: boklok.se

______________

*Деменція — синдром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку.

— Читайте також: Український проект Meredot отримав грант у 50 тисяч євро