Іранка вперше взяла участь в офіційному боксерському поєдинку

Садаф Хадем перемогла в матчі минулої суботи

15.04.2019

Садаф Хадем стала першою в історії іранською жінкою, яка взяла участь у офіційно затвердженому боксерському матчі. Бій відбувся в західній Франції минулої суботи.

Після поєдинку Садаф Хадем заявила: «Це наша спільна перемога, а не лише моя. Я довела, що можу досягти мети, і кожен зможе так само, якщо дійсно цього захоче. Свою перемогу я присвячую солдатам Ірану, які захищали нашу країну і віддали за неї свої тіла та душі. Я також присвячую цю перемогу тим людям, які підтримували мене тоді, коли ніхто в мене не вірив, а особливо батькам».

До цього бою спортсменка підпільно готувалася два роки. Її наставником став колишній чемпіон світу француз Маджарі Моншипур, який народився в Ірані. У 2017-му Садаф Хадем звернулася до Моншипура з проханням зробити з неї боксерку та француз змушений був відмовити. Згодом федерація Ірану навіть відкрила двері жіночому боксу, але організувати бій все ж було неможливо, оскільки і тренувати, і судити мали виключно жінки. Тому, заручившись підтримкою Міністерства спорту, Хадем поїхала до Франції.

Вже наступного тижня Садаф Хадем повернеться до Ірану, і Моншипур сподівається, що її зустрінуть «народною любов’ю». Проте, про всяк випадок, буде супроводжувати боксерку.

Джерело: channelnewsasia.com

— Читайте також: Суд Південної Кореї скасував закон, що криміналізує аборти