Глобальна місія українок: Чому потрібно голосно заявити про свій бізнес в Ліверпулі та стати частиною глобальних ланцюжків доданої вартості

Радить керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк

30.03.2018

Офіс з просування експорту в рамках Платформи SheExports має статус верифікатора ініціативи SheTrades Міжнародного торгового центру (ITC), покликаної об’єднати 1 млн жіночих бізнесів з усього світу до 2020 року. У червні 2018 року відбудеться глобальний бізнес-фестиваль ITC для жінок-підприємниць. Чим корисний українським підприємницям бізнес захід в Ліверпулі , та як саме на нього потрапити, розповідає керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк.

Чому Ліверпуль

26 — 28 червня 2018 року у Ліверпулі (Англія) відбудеться SheTrades Global – це глобальний бізнес-захід, організований ініціативою SheTrades Міжнародного торгового центру (ITC). Цей захід відбудеться на базі масштабного International Business Festival. За прогнозами, очікується 600 компаній-учасниць. Цьогорічний захід орієнтований на чотири сектори: «Краса та здоров’я», «IT & BPO», «Текстиль та одяг», «Туризм», — й розрахований саме на жінок-підприємниць, яким цікаво знайти інвестора, байєра або партнера для бізнесу.

Як буде представлена Україна

Офіс з просування експорту формує українську бізнес-делегацію, котру очолить Торгова представниця України – Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська. Ми плануємо зустріч українських жінок-підприємниць та міжнародних учасників, щоб показати торговий потенціал країни. Запрошуємо українських підприємниць зареєструватися у онлайн-спільноті SheGlobal та надіслати заявку на участь у бізнес-фестивалі, адже це унікальна можливість дати поштовх бізнесу та відкрити для себе нові міжнародні ринки. Докладніше про програму можна дізнатись на нашому сайті epo.org.ua/sheexports.

Хто братиме участь

Кількість країн не лімітована та залежить від того, зі скількох країн будуть подані заявки на участь. Зараз подали заявки підприємниці з понад 60 країн, і їх кількість може зростати. Країни різноманітні: від Швейцарії та Канади до Сенегалу та Сальвадору. Зареєстровані на сайті shetrades.com учасниці в особистому кабінеті можуть бачити контакти всіх учасниць, спілкуватися навіть до події та домовитися заздалегідь про бізнес-зустрічі.

Що планується у програмі цього року

Особливість участі у бізнес-фестивалі — концентрована інформація про те, як вивести бізнес на новий рівень, та унікальна аудиторія жінок-власниць бізнесу. Програма буде насиченою та складатиметься з чотирьох профільних галузей. Під час заходу делегати візьмуть участь у паралельних секційних заходах за участі міжнародних експертів для підготовки до ведення бізнесу у сучасних умовах. Лідери галузей поділяться з учасниками груп ключовими тенденціями, положеннями та політикою щодо міжнародних публічних тендерів та кращими практиками. Щодня будуть проходити секторальні зустрічі у форматі В2В та speed networking. Також працюватиме SheTrades Hub, в якому будуть проходити дискусії та зустрічі з інвесторами і бізнес-експертами. Програма бізнес-заходу розрахована на інтенсивний бізнес-нетворкінг та подачу максимально корисної інформації.

Після реєстрації та підтвердження участі кожна учасниця отримує доступ до особистого онлайн-кабінету, котрий є інструментом для навчання, планування та встановлення контактів. У онлайн-кабінеті розміщені вебінари, котрі є рекомендовані для проходження, оскільки Міжнародний торговий центр орієнтується на якісне наповнення бізнес-фестивалю організатори прагнуть, щоб рівень підготовки учасниць був однаково високий. Наприклад, в травні буде запущено курс по міжнародних закупівлях, що адаптований під кожен з чотирьох секторів, і кожна учасниця зможе отримати релевантну для свого бізнесу інформацію. Набір вебінарів різноманітний від розвитку продуктової лінійки та мерчендайзінгу до планування маркетингових бюджетів.

Також особистий кабінет учасниці наповнений корисними інструментами, як наприклад match-making — пошук партнерів для нетворкінгу, є можливість розсилати запити іншим учасницям та призначати зустрічі. Робочий онлайн-кабінет підприємниці допоможе зробити домашню роботу ще до самого заходу.

Хто може взяти участь у фестивалі

Міжнародний торговий центр не орієнтується на кількісний показник, тому відбір учасниць доволі прискіпливий і відбувається в межах лише чотирьох згаданих галузей. Першим кроком до подачі заявки на участь у SheTrades Global Liverpool 2018 є реєстрація у онлайн-спільноті SheTrades, оскільки членство там є одним з критеріїв оцінки заявки на участь.

З огляду на те, що фестиваль відбуватиметься на базі International Business Festival, він не буде обмежений лише жіночим товариством. Баєрами, інвесторами та партнерами можуть виступати і жінки, і чоловіки, а от учасниці будуть відбиратись лише серед жінок-підприємниць. Саме комерційна складова у чотирьох профільних галузях є важливою, тому цього року представниці інших галузей не зможуть пройти відбір Міжнародного торгового центру.

Також слід зауважити, що бізнес-фестиваль фокусується на мікро-, малому та середньому бізнесах. Отже учасниця не обов’язково має бути експортером на момент реєстрації, але експорт має бути у планах її підприємства. Учасницею може стати жінка-підприємниця або жінка-керівниця компанії. Компанія повинна бути офіційно зареєстрованою, і при заповненні заявки система попросить завантажити офіційний реєстраційний документ підприємства.

— Читайте також: Застряли на пол-пути: Как помочь сотрудникам преодолеть застой в карьере

Новини партнерів