Камерон Діаз про довголіття: 10 найцікавіших інсайтів з нової книги

Сорокаліття - це продовження тридцятиліття

11.10.2017

Улюблена багатьма акторка та авторка книги про жіночу красу Камерон Діаз взялась за нове дослідження: завдяки її новій книзі ми дізнаємося абсолютно все про те, як зустріти довголіття у відмінній формі.

Разом із Сандрою Барк акторка присвятила цілий рік вивченню проблем старіння: відвідала дослідницькі центри, клініки, лабораторії, ставила запитання та отримувала відповіді відомих науковців. У книзі безліч корисних та важливих фактів про те, що відбувається у нашому тілі після 40 років.

Говорити про старіння

Швидкоплинність часу можна виміряти годинником і календарем, дюймами та зморшками й вловити на образах та фотографіях. Але якщо нам дуже пощастить, його також можна буде вимірювати якістю життя, сповненого навчанням, любов’ю та сміхом. (…) Це книга не про те, як не старіти. Мені б не хотілося, щоб ви жили в страху перед старінням. Я лише хочу щоб ми, жінки, почали по-іншому говорити про процес старіння.

Найдієвіший спосіб почуватися молодою

Існує чимало способів виглядати молодшими, але з того, що я помітила серед жінок у моєму житті, єдиний спосіб почуватися насправді молодшими полягає у тому, щоб знайти в собі сили сприймати реальність процесу старіння та змиритися з цим. (…) Нам важливо погодитись з тим, що на кожному етапі свого життя жінка по-особливому чарівна. То ж піднімемо свої стандарти краси та памятаймо, що навчання, зростання і доброта належать до тих рис, які ми по-справжньому цінуємо в наших друзях, наших сестрах та в наших матерях і в нас самих.

Сорокаліття

Мушу визнати, що для мене стало справжнім шоком відкриття, що лише декілька поколінь тому жінок мого віку вважали старими. Сорок було кінцем життя. Нині — це весняний період професійного зростання, налагодження сімейного життя, нових відкриттів та особистісного розвитку. (…) Ми належимо до того покоління людей, яке вперше визнало сорокаліття продовженням тридцятиліття, а не преамбулою до сімдесятиліття.

«Срібне цунамі»

Вперше в історії людства нині на планеті Земля проживає більше старших людей у віці після шістдесяти п`яти років, ніж дітей віком до п`яти років. Дослідники називають це явище «срібним цунамі». (…) Із збільшенням кількості старших людей треба очікувати підвищення цін у сфері охорони здоров`я. Це стосуватиметься не лише уряду, а й страхових компаній та жінок у всьому світі. Чому саме жінки? Тому що коли йдеться про догляд за хворим або старшим чоловіком чи недужою або ж старшою дружиною, батьками чи сестрами або братами, ріднею з обох сторін чи друзями, відповідальність за їхній догляд беруть на себе саме жінки. Шістдесят шість відсотків няньок старших людей — жінки. (…) Усвідомлюючи, що ця хвиля наближається, найважливіше, що ми можемо зробити для своїх родичів та нас самих, це бути сильними та не захлинутися в ній.

Виняткова жіноча біологія

Жіноче серце, наприклад, має цілком іншу будову. Наше серце менше, ніж серце чоловіка. Воно має тонкі судини в мереживному узорі замість товщих труб, які сполучають серце чоловіка з серцево-судинною системою. Холестеринові пластинки можуть осісти в жіночих артеріях, тоді як у чоловічих серцях утворюються значно помітніші грудки, тому в жінок значно важче помітити серцеве захворювання. Ось чому жінки переживають симптоми серцевого нападу по-іншому, ніж чоловіки, тому в лікарнях їм потрібний зовсім інший догляд під час та після нього. Жінкам набагато частіше ставлять неправильний діагноз щодо симптомів серцевого нападу, незважаючи на те, що щороку в США від серцево-судинних захворювань помирає значно більше жінок, ніж чоловіків.

Таблетовані вітаміни?

Антиоксиданти, наприклад, можна знайти у вітамінах Е та С, які допомагають нашому тілу боротися із шкідливими наслідками природного процесу оксидації, який виникає у ваших клітинах, коли вони виробляють енергію. Хоча замінники, які містять антиоксиданти, ми часто вживаємо замолоду. Маємо мало наукових доказів того, що вживання цих замінників впливає на хронічні захворювання, ба навіть деякі дослідження вказують на те, що вживання таких замінників, як вітаміни С та Е у великій кількості може бути шкідливим для вашого організму, а натомість постійне вживання овочів, цілісних зернових та фруктів, які сама природа щедро наділила антиоксидантами, ваша найкраща стратегія здорового старіння.

Менопауза

Офіційно вважають, що у вас розпочалася менопауза, якщо від вашої останньої менструації, яку лікарі називають ОМ, минув рік. Середнім віком настання менопаузи вважають 51 рік та чотири місяці, однак у деяких жінок вона настає і в 42 роки, а в деяких — у 58 років і один місяць. (…) Якщо ви вступаєте до раннього передменструального періоду, ваш цикл вже настільки змістився, що став непердбачуваним. Ваші менструальні цикли можуть стати довшими або коротшими, ніж раніше. Наприклад, якщо ваша менструація завжди наставала на 28 чи 30 день, вона може розпочатись на 25-й чи аж на 32-й день. (…) У жінок, які раніше відчували напади депресії і, зокрема після пологів, та мають спадкову схильність до депресії, спостерігається найвищий ризик впасти в депресію під час менопаузи.

— Читайте також: Поставить на паузу: Что делать с симптомами и глубинными причинами климакса

Шпаргалка з середземноморською дієтою

 • Ніколи не їжте та не пийте: напоїв з цукром, консервованої їжі, пізно вночі
 • Вживайте лише час від часу: насичені жири, молочні продукти, червоне м`ясо, птицю
 • Іноді вживайте: рибу
 • Часто вживайте: бокал вина за вечерею
 • Завжди вживайте: сніданок, протеїн у кожному прийомі їжі, багато овочів, багато фруктів, зокрема ягід, горіхи, бобові, оливкову олію, воду.

М`язи

Нарешті вам виповнилось 35 років, і відновлення м`язів поступово відбувається дедалі важче, оскільки ваші тканини стають менш чутливими до тих зусиль, які необхідні для нарощування м`язів. Протеїнова фабрика вашого тіла також почала уповільнювати свою роботу. Незважаючи на зниження її ефективності, з віком наші м`язи можуть лише стати міцнішими. Дослідники встановили, що процес втрати м`язів динамічний, на нього може впливати лише наш вибір способу життя. (…) Безперервні заняття фітнесом і харчування можуть сприяти відновленню втрачених у процесі старіння м`язів.

Куріння

Спробуйте. Скажіть: «Я перестаю курити».

 • За двадцять хвилин наше серце починає не так часто битися.
 • За дванадцять годин рівень чадного газу в нашій крові нормалізується.
 • За два дні пошкоджені нервові клітини починають загоюватися, і наша здатність смакувати та відчувати запах повертається до нормального стану.
 • Від двох тижнів до трьох місяців: наші легені починають краще працювати.
 • За рік: наш ризик занедужати коронарною хворобою серця вдвічі зменшується порівняно з курцями.
 • За пять років наш ризик отримати серцевий удар зменшується і стає таким, наче ми ніколи й не курили.
 • За десять років: зменшується ризик захворіти раком легенів, ротової порожнини та горла.
 • За двадцять років у жінок з високим ризиком померти від куріння ризик зменшується і стає таким, як у тих жінок, які ніколи не курили.

Ціна книги: 360 грн.

Де придбати: bookchef.com.ua

— Читайте также: Камерон Диас: «С годами женщины оставляют привычку постоянно оправдываться»

Новини партнерів