Книга Вікторії Амеліної зі свідченнями жінок про війну вийде в американському видавництві

Збірка буде надрукована також у низці інших іноземних видавництв

18.06.2024

Англомовна книга Вікторії Амеліної з документальними свідченнями жінок про війну в Україні вийде в американському видавництві St. Martin’s Press у лютому 2025 року. Збірка вийде під назвою «Щоденник війни та правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну». Про це розповіла виконавча директорка PEN Ukraine Тетяна Терен на своїй сторінці у Facebook з посиланням на видавництво.

«Структура цієї книжки, як засвідчує архів Вікторії, змінювалася безліч разів, і зрештою письменниця прийшла до документального письма, в якому мали поєднатися щоденникові записи, репортажні історії її героїнь, голоси свідків злочинів, розслідування і звіти польових місій, інтерв’ю, есеї, історичні екскурси та вірші. Що від початку було визначеним і незмінним — це мала бути книга англійською мовою, щоб засвідчити для світу злочини і геноцид росії проти українців, які тривають уже кілька століть», — написала вона.

книга

Фото: facebook.com/tetyana.teren

Книга Вікторії Амеліної зібрала історії українських жінок. Вона розповість про лауреатку Нобелівської премії миру Олександру Матвійчук, адвокатку та військову Євгенію Закревську та правозахисницю Ларису Денисенко. Ще одна історія буде присвячена бібліотекарці Юлії Какулі-Данилюк, яка допомогла відшукати щоденник окупаціїзагиблого дитячого письменника й волонтера Володимира Вакуленка.

«Ця книжка засвідчує ту порожнечу, яку ми відчуваємо з того часу, коли Вікторії не стало, і яку ніщо не зможе заповнити», — додала вона.

Окрім видавництва у Нью-Йорку книга Вікторії Амеліної буде надрукована також у низці інших провідних іноземних видавництв.

Вікторія Амеліна

Письменниця загинула унаслідок російського ракетного удару по Краматорську наприкінці червня 2023 року. В момент обстрілу вона перебувала у місті разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників. Її романи «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», «Дім для Дома» отримали чимало літературних відзнак та нагород.

Нещодавно «Видавництво Старого Лева» випустило збірку поезій «Свідчення» української Вікторії Амеліної. Президент України Володимир Зеленський відзначив її орденом «За заслуги» III ступеня посмертно.

Читайте також: Розстріляне відродження: 19 найкращих цитат Вікторії Амеліної