Конкурс «Міс Всесвіт» змінив правила завдяки ініціативі українки: тепер брати участь можуть вагітні та розлучені

Міжнародний конкурс краси «Міс Всесвіт» змінив правила вперше за 70 років. Однією з тих, хто сприяв зміні «дискримінаційних» правил, стала 27-річна українка Вероніка Дідусенко.

Про це пише«Українська правда».

За всю історію конкурсу, що існує з 1952 року, за титул могли змагатися лише конкурсантки, які не мали дітей і не були заміжні. Однак із 2023 року в конкурсі зможуть брати участь вагітні, матері, а також заміжні чи розлучені жінки.

У 2018 році Дідусенко перемогла у конкурсі «Міс Україна». Однак уже за кілька днів дівчину позбавили титулу через «неправдиву інформацію про сімейний стан». Журі дізналися, що вона була заміжня й мала сина, що заборонено правилами.

За словами Дідусенко, втративши титул, вона зазнала принижень.

«Мені казали: «Вона народила дитину в 19 років і розлучилася. Неправильно ставити в приклад когось, як вона. Моїм першим бажанням тоді було просто втекти від цієї ганьби. Сховатися, забути, почати життя з нуля. Не моя особиста образа, а мій син, моє головне досягнення й моя гордість, стали причиною того, що я тоді не втекла. Це стало відправною точкою моєї чотирирічної боротьби», – поділилася вона.

Згодом Дідусенко запустила глобальну правозахисну ініціативу Right To Be A Mother. Дівчина мала на меті змінити правила чотирьох найбільших у світі конкурсів краси: «Міс Світу», «Міс Всесвіт», «Міс Земля» й «Міс Інтернешнл». Вона проводила одиночні пікети перед офісом «Міс Світу» в Лондоні, виступала зі зверненнями. За цей час Дідусенко отримала підтримку правозахисниць і лідерок.

«Я побачила підтримку десятків тисяч жінок з усього світу. Їхній біль. Не тільки таких молодих мам, як я. Але й постраждалих від зґвалтувань, постраждалих від жахливої практики примусових ранніх шлюбів у багатьох країнах. Які через дискримінаційні правила, ухвалені 70 років тому, були позбавлені, насамперед, гордості, а потім і можливості зробити кар’єру в індустрії краси», – розповіла українка.

Зрештою, на початку серпня 2022 року оргкомітет «Міс Всесвіт» зняв обмеження щодо сімейного статусу конкурсанток. Тепер у конкурсі й нацвідборах можуть брати участь матері, вагітні, заміжні чи розлучені жінки.

«Сьогодні ми побачили, що будь-яка ціль досяжна. І все ж, коли ця величезна перемога сталася й головна ціль чотирьох років мого життя була досягнута, зізнаюся, що я не вагаючись обміняла б це на перемогу мого народу в нашій війні за Свободу. Щоб наші діти і їхні матері перестали гинути щодня від бомбардувань і терактів з боку росії», – додала Дідусенко.