Кримську активістку Ірину Данилович етапують до Ставропольського краю: деталі

14.08.2023

Кримську активістку й громадянську журналістку Ірину Данилович етапують до виправної колонії №7 у місті Зеленокумськ Ставропольського краю росії.

Про це пише Детектор Медіа.

За словами батька Броніслава Даниловича, його дочка досі не отримала необхідного лікування. Під час перебування в слідчому ізоляторі Сімферополя активістка скаржилася на сильний головний біль через отит.

Читайте також: Політувʼязнену Ірини Данилович етапували в Краснодар: деталі

Нагадаємо, російські окупанти затримали Ірину Данилович 29 квітня 2022 року на території тимчасово окупованого Криму й утримували без надання правової чи медичної допомоги. Через це журналістка захворіла й тепер потребує лікування.

28 грудня 2022 року окупаційний «суд» Феодосії засудив Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні й виготовленні вибухових речовин. Данилович своєї провини не визнала.

Читайте також: Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович майже втратила слух: реакція омбудсмена

21 березня журналістка оголосила сухе голодування до «початку лікування або біологічної смерті». Це був знак протесту проти того, що в Сімферопольському СІЗО їй не надають медичної допомоги. Данилович припинила голодування 5 квітня, проте належної медичної допомоги їй так і не надали.

Читайте також: В окупованому Криму «апеляційний суд» повернув справу журналістки Ірини Данилович до «Феодосійського міського суду»

Утримання журналістки засудили низка установ, зокрема МЗС України, Amnesty International, Reporters Without Borders й інші. Звернення щодо незаконного утримання Ірини Данилович узяв на розгляд Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ).