В окупованому Криму «апеляційний суд» повернув справу журналістки Ірини Данилович до «Феодосійського міського суду»

02.05.2023

Підконтрольний росії Верховний суд окупованого Криму повернув справу щодо громадянської журналістки Ірини Данилович до окупаційного Феодосійського міського суду через те, що підсудна не завершила ознайомлення з матеріалами справи.

Про це повідомляє «Кримський процес».

Читайте також: Представникам Європарламенту передали листи з історіями спротиву в Криму та закликали його підтримати

Засідання проходило у відкритому режимі, Данилович доставили для особистої участі у процесі, попри погане самопочуття.

Читайте також: Ув’язнена росією українка Леніє Умерова отримала ще 15 діб у СІЗО: подробиці

«Суд звернув увагу лише на той факт, що станом здоров’я вона не мала можливості ознайомитися до кінця з протоколами судових засідань. У зв’язку з цим колегія ухвалила повернути справу до суду першої інстанції для завершення процесу ознайомлення засудженої з матеріалами справи», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: У росії утримують українку, яка відмовилася від паспорта рф

Нагадаємо:

  • Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. У липні 2022 року Данилович заявила про те, що співробітники ФСБ РФ побили її та продовжують тиск на неї.
  • 28 грудня 2022 року підконтрольний Росії Феодосійський міський суд («суддя» Наталія Кулінська) засудив Ірину Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.
  • 21 березня Данилович оголосила сухе голодування до «початку лікування чи біологічної смерті», про що повідомила листом. 22 березня 2023 року низка правозахисних організацій закликала негайно забезпечити госпіталізацію Ірини Данилович.
  • 6 квітня Данилович припинила голодування у відповідь на обіцянку найближчими днями вивезти її із СІЗО Сімферополя до клініки для обстеження та лікування.  27 квітня 2023 року батько Ірини Данилович Бронислав заявив, що його доньці не надають обіцяного лікування.