Кухонне приладдя для укриттів за сотні тисяч: київський ліцей потрапив у скандал

13.06.2023

Київський ліцей замовив для укриття кухонний апарат за 700 тисяч гривень. Схожий випадок стався також у Києві. Шкільний навчальний заклад замовив електроовочерізку за 130 тисяч гривень.

Про це повідомив депутат Київради Леонід Ємець.

Ліцей у Дніпровському районі замовив для укриття багатофункціональну пательню за 720 тисяч гривень. У системі Prozorro відповідний тендер зареєстрували як «Технологічне обладнання в укриття закладу освіти».

Читайте також: Закрите укриття у Києві: затримані посадовці та охоронець медзакладу

У межах тендера ліцей замовив два кухонні апарати німецького виробництва: багатофункціональну пательню за 720 тисяч гривень (де 120 тисяч гривень становить ПДВ) і пароконвекційну піч того самого виробника.

«І це чудо кулінарних технологій (без жартів) їсть 21 кіловат на годину. Тобто ще тисяч 400 грн на рік», — написав Леонід Ємець. 

Читайте також: Поширювали відео роботи ППО: СБУ повідомила про підозру київським блогерам

Тимчасова контрольна комісія з перевірки укриттів при Київраді розгляне цей випадок, а також інший тендер на закупівлю в укриття електричних овочерізок за 130 тисяч гривень за одиницю, який виявили напередодні.

Читайте також: У Києві планують побудувати військове меморіальне кладовище

Нагадаємо, що у червні 2023-го на ремонт укриттів у Києві додатково виділили 750 мільйонів гривень. Тож загальна сума, надана на ремонт сховищ у 2023 році, зросла до 1,1 мільярда гривень.