У Києві планують побудувати військове меморіальне кладовище

27.04.2023

Група народних депутатів пропонує розмістити Національне військове меморіальне кладовище в Дніпровському районі Києва (лівобережжя столиці). Відповідний законопроєкт №9240 зареєстровано у Верховній Раді 26 квітня.

Про це повідомила народна депутатка «Слуги Народу» Анна Пуртова.

Читайте також: Стало відомо, коли українці зможуть отримати компенсацію за зруйноване житло

Як зазначено в пояснювальній записці, для кладовища пропонують виділити 100 га у Биківнянському лісі, що на Броварському проспекті, розповіла вона. 8 гектарів вже відвела Київрада, ще 90 має надати держава. Для цього треба дати законодавчу можливість зміни цільового призначення земельних ділянок та врегулювати інші юридичні моменти.

Читайте також: В Україні запровадять додаткові виплати в разі інвалідності чи смерті через війну

«Поховання наших героїв надчутлива тема. Так вже були проведені презентації та обговорення за участю міністрів, КМВА та родичів загиблих, але цього мало. Вже до перших управлінських рішень треба було вести глибшу розмову з суспільством, активніше залучати громаду до рішень», – сказала Ганна Пуртова.

За її словами, наразі головне – швидко дати практичну можливість достойно поховати полеглих.

Читайте також: Накопичувальна пенсія в Україні: хто і скільки платитиме з зарплати щомісяця

«Тому закликаю активну громадськість і всіх небайдужих разом контролювати реалізацію проєкту. Зараз проходимо лише частину шляху – зміни до законодавства. Готова організовувати всі необхідні зустрічі. Це наша спільна історія і спільний біль. По-людськи, без політики», – підсумувала представниця «Слуги Народу».