Фільм «Культурний квест: Україна» отримав престижну премію «Еммі»

Героями фільму стали ONUKA, Олеся Островська-Люта, Катя Тейлор, Сестри Фельдман та проєкт "Дерев’яне мереживо Чернігова"

Культурний квест: Україна»
13.06.2024

«Культурний квест: Україна» отримав премію «Еммі» у номінації «Видатна спеціальна програма», створена для денного ефіру. Цю премію вручає Американська національна академія телевізійних мистецтв і науки найкращим шоу серед денних американських програм. Про це розповіли організатори проєкту у соцмережі.

Автор телешоу, ведучий Ієн Грант, особисто знімав свій фільм в Україні у супроводі оператора Яна Левассера. Героями епізоду стали представники української культури: Ната Жижченко (ONUKA), директорка «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта, артмеджерка Катя Тейлор, мисткині сестри Фельдман, проєкт «Дерев’яне мереживо Чернігова».

«Культурний квест: Україна» розповідає про життя представників української культури, які роблять усе, щоб зберігати культурну спадщину в часи війни й надихати на це своїх співгромадян.

«Без сумніву, перемога супроводжується гірко-солодкими емоціями, якщо порівняти її з холодною реальністю війни, яка триває в Україні. Неможливо передати словами, як би я хотів, щоб мої українські друзі могли піднятися на сцену «Еммі» і отримати цю нагороду особисто… але це просто не та реальність, в якій зараз живуть українці», — зазначили автори.

Українські учасники не тільки брали участь у зніманні, а й займалися організацією творчого процесу. Так, Ната Жижченко (ONUKA) окрім появи у стрічці стала креативною продюсеркою. Також велику допомогу гранту надала Олеся Островська-Люта з командою «Мистецького Арсеналу».

«Це була неймовірна подорож на багатьох рівнях, і хоча не бракувало важких речей, які ми побачили і про які поговорили, не було жодних сумнівів щодо стійкості людей, з якими ми зустрічалися, та рішучості українського народу боротися за свою країну і свою культуру», — зазначають автори стрічки.

У фільмі «Культурний квест: Україна» звучить музика ONUKA, НАОНІ, KAZKA, «Океан Ельзи» і «ДахаБраха».

Читайте також: Документальний фільм про українську школу для біженців у Польщі отримав премію «Еммі»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram