У Міністерстві охорони здоровʼя підтримали продаж препаратів екстреної контрацепції без рецепта лікаря. Утім у відомстві наголосили, що необхідно дотримуватися вікових обмежень під час відпуску таких препаратів.
Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.
«За попередньою інформацією, один із виробників оригінальних ліків вже розглядає можливість подати документи для перереєстрації препарату. Попередньо, у разі подання виробниками всіх необхідних документів, процедура перереєстрації кожного препарату триватиме близько місяця», — наголосили в міністерстві.
Читайте також: Легалізація порно: В Україні заговорили про зміни до Кримінального кодексу
У МОЗ зазначили, що наразі засоби екстреної контрацепції продаються в Україні за рецептом не через те, що такою є позиція міністерства, а тому, що так вирішив виробник, який зареєстрував лікарський засіб в Україні.
Останні новини
- Осінній детокс: як підготувати організм до зими
- «Надто худі моделі» знов повертаються на подіум
- Творчість, що підтримує: Lviv Fashion Week повертається з благодійною місією
- Мультфільм «Людопес» скоро вийде в український прокат: дата прем’єри, трейлер, сюжет
- «Почуй та відчуй мистецтво»: крок до інклюзивності в сучасному мистецтві Новости на главной
«Свобода вибору — основа демократичних суспільств. Зокрема, це і право жінки перервати небажану вагітність. Особливо, коли йдеться про випадки сексуального насильства. Однак усі контрацептиви екстреного застосування є гормональними (зазвичай мають дві активні речовини — левоноргестрел та уліпристалу ацетат), а отже, можуть мати серйозний вплив на здоровʼя та подальше самопочуття жінки. Препарати на основі левоноргестрелу відпускаються без рецепта у 23 країнах ЄС. Однак одночасно у низці країн — зокрема, Хорватії, Німеччині, Греції, Угорщині, Італії, Ліхтенштейні та Польщі — вони є рецептурними. Навіть в Угорщині, де розташовано штаб-квартиру виробника оригінального препарату, він є рецептурним», — пояснили в МОЗ.
Читайте також: МОЗ підтримало легалізацію медичного канабісу в Україні: подробиці
Окремо у міністерстві наголосили, що навіть якщо препарати екстреної контрацепції стануть безрецептурними, будуть діяти «чіткі обмеження їх відпуску щодо віку пацієнтів».
Читайте також: Інклюзивний фітнес: тренування для людей з ампутацією
Також МОЗ вже звернулося до ряду виробників — як оригінальних препаратів екстреної контрацепції, так і дженериків — з проханням розглянути можливість їх перереєстрації в Україні як безрецептурних препаратів.