МОЗ підтримало легалізацію медичного канабісу в Україні: подробиці

07.07.2023

У Міністерстві охорони здоров’я України підтримують легалізацію препаратів, які виготовлені на основі медичного канабісу.

Про це в ефірі інформаційного телемарафону повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санлікар України Ігор Кузін.

«З боку Міністерства охорони здоров’я ми, безумовно, підтримуємо таку законодавчу ініціативу», — зазначив він.

За його словами, законопроєкт, який наразі перебуває на розгляді у парламенті, дозволяє використовувати в медичних цілях препарати, які були виготовлені з медичного канабісу та додав, що багато країн вже ухвалили відповідні зміни до законодавства.

Читайте також: Легалізація порно: В Україні заговорили про зміни до Кримінального кодексу

«Це не означає, що канабіс буде використовуватися для рекреаційних цілей. Це означає, що через певні регуляції буде дозволено використовувати препарати медичних конопель саме при лікуванні пацієнтів… Мова йде виключно про медичне застосування», — сказав санлікар.

Зазначається, що йдеться про лікування людей, які мають хронічний біль, неврологічні розлади та психічні розлади. Медичний канабіс використовуватиметься за наявності доказової бази щодо ефективності його використання, а відповідні препарати продаватимуть за рецептами.

Читайте також: В Україні презентували конопляний вегетаріанський борщ: фото

Також Кузін додав, ще необхідно розробити клінічні протоколи щодо дозування та конкретних випадків використання таких ліків. Для цього необхідно близько шести місяців. Крім того, препарати мають пройти реєстрацію в Україні.

«Міністерство охорони здоров’я надало позитивну оцінку цьому законопроєкту. Тому ми очікуємо, що він найближчим часом може бути винесений в зал Верховної Ради і там прийнятий», — сказав Кузін.

Він зауважив, що, враховуючи вищезгадані процедури щодо розробки клінічних протоколів та реєстрації препаратів, реалізація цього законопроєкту може відбутися за півроку-рік після його ухвалення.

Читайте також: Уряд підтримав легалізацію медичного канабісу

Нагадаємо, що на підтримку легалізації медичного канабісу висловився й президент України Володимир Зеленський, він закликав парламент ухвалити відповідний законопроєкт.