Must get married: У Британії зафіксована рекордно велика кількість примусових шлюбів

Більшості "нареченех" немає 18-ти років

Згідно даних, опублікованих 24 травня 2019 року, кількість звернень в спеціалізований британський підрозділ по боротьбі із примусовими шлюбами досягла рекордно високої позначки в минулому році, причому причиною кожного п’ятого такого шлюбу є вагітність дівчини у віці 16 років. Про це повідомляє Thomson Reuters Foundation.

Співробітники підрозділу розглянули 1764 випадки в 2018 році, що на 47% більше, ніж у 2017-му. Спеціалісти заявили, що «лідерами» є пакистанці — більш ніж 40% випадків примусу до шлюбу, також таких заходів вживають представники інших діаспор — із Сомалі, Іраку, Румунії, а також самі британці.

У звіті за 20198 рік йдеться, про те, що близько третини дівчат, яких примусили вийти заміж, є віком до 18 років, а 20% — до 15 років. Найбільшу кількість скарг спеціалізований британський підрозділ по боротьбі із примусовими шлюбами отримав у липні — у місяць, коли починаються канікули й батьки мають змогу надовго вивезти дочок за кордон.

«Ми будемо продовжувати підвищувати обізнаність про примусові шлюби, щоб всі, хто постраждав від цього, знали, куди вони можуть звернутися за підтримкою», — заявила Вікторія Аткінс, заступниця секретаря парламенту із питань злочинності, охорони та уразливості.

Нагадаємо, що з 2014 року примусові шлюби офіційно заборонені у Великобританії, але з того часу були винесені лише два вироки у справах про це правопорушення.

Джерело: news.trust.org

— Читайте також: «Наречені Джихаду»: Як ісламофобія провокує екстремізм