Музична грамота: 8 мобільних додатків, які навчать дітей грати

Симулятори музичних інструментів, тренер слуху та студія звукозапису

У нашому дитинстві батькам доводилося купувати величезне піаніно або громіздкі барабани, аби ми мали змогу займатися музикою вдома. Сусіди пили цитрамон, батьки тікали геть із квартири, іт та собака ховалися під ковдрою, а ми, тодішні діти, задля задоволення гуркотіли на весь дім. Але тепер у нас, сучасних батьків, ситуація із музичною освітою набагато краща — ми можемо встановити мобільні додатки на телефони дітей, які тренуватиму слух, вчитимуть акорди та гами, не заважаючи нікому, бо можна проводити уроки у навушниках!

Абсолютный Слух

Добре розвинені музичний слух та почуття ритму — базис кожного хорошого музиканта. Незалежно від того, чи хочете ви вміти імпровізувати, підбирати мелодії на слух, визначати послідовності акордів в піснях, або просто вміти налаштовувати гітару без тюнера, знання і розуміння основ — інтервалів, гам, акордів, — просто необхідне. Отже, програма навчить створювати власні гами, акорди, послідовності акордів, читати ноти, тренуватиме слух та спів. Також додаток містить теоретичні статті. Завантажити його безкоштовно можна з сайтів play.google.com та itunes.apple.com.

Ear Trainer Lite

Додаток містить 32 вправи, а повна його версія — понад 260. Він навчить ідентифікувати акорди, працювати із інтервалами та відтворювати мелодії, які ви щойно почули. Віртуальна фортепіанна клавіатура допоможе візуально розуміти та аналізувати ноти, які ви чули. Також ви зможете грати на віртуальних клавішах власноруч. Програма є безкоштовною, міститься на itunes.apple.com.

Piano Companion

Piano Companion містить велику базу акордів, понад 1500, 10000+ гам (мажорних, мінорних, хроматичних), має 12 тональностей та функцію пошуку сумісних з гамою акордів та сумісних з акордом гам, можливість відображення акордів і гам на нотному стані в басовому та скрипковому ключах. Російськомовний інтерфейс значно полегшить процес навчання. Завантажуйте безкоштовно з itunes.apple.com.

Perfect Piano

Це інтелектуальний симулятор піаніно для телефонів і планшетів із ОС Android. Він може похвалитися 88-клавішною фортепіанною клавіатурою, режимами Single-row, Double-row, підтримкою мультитач-екрану, можливістю грати у чотири руки за допомогою регулювання ширини клавіатури, звуковими ефектами (Grand piano, Bright Piano, Music Box, духовий орган, електропіано, синтезатор). А ще має вбудований метроном та надає можливість записувати аудіофайли щойно відтворених вами мелодій. Додаток має статус «вибір редакції» на play.google.com. На itunes.apple.com його теж активно завантажують.

GuitarTuna

Найпопулярніший гітарний симулятор має в арсеналі точний і зручний тюнер для акустичних та електрогітар, професійний режим з підвищеною точністю для досвідчених гітаристів, зручний тюнер для новачків, інтуїтивно зрозумілий візуальний відгук. Працює програма з наступними інструментами: електрична і акустична гітара, бас-гітара, мандоліна, укулеле, віола, скрипка, віолончель, фідель, балалайка, банджо й ін. Безкоштовно завантажити утиліту можна з play.google.com та itunes.apple.com.

RhythmGame

Ця гра вчить грати на ударних та перкусії, граючи. Ось така музично-електронна тавтологія. Опанувавши гру на одному із віртуальних інструментів, ви переходитиме на наступний рівень, де будете вчитися грати на іншому, більш складному. Звуки Індії, Північної Африки, Близького Сходу, ритми Куби, Пуерто-Рико, Домініканської Республіки, Перу, Бразилії та Західної Африки залунають у вас вдома, або в навушниках! Безкоштовно додаток доступний на itunes.apple.com.

Songtive

Songtive — це інструмент для написання власних композицій за допомогою нотного стану та мікшування акордів різних інструментів. Гітари, барабани, духові — у вашому розпорядженні цілий оркестр. Отже, спочатку натренуйте слух, потім навчіться грати на клавішних та струнних, після цього — нумо до ритм-секції, а вже наостанок отримуйте навички композитора та диригента. Безкоштовно можна завантажити із itunes.apple.com.

Notion

Понад п’ять років поспіль в магазині App Store додаток Notion є найпопулярнішим серед музичного софту. Він розрахований вже на більш-менш досвідчених музикантів. Має безліч додаткових функцій, порівняно із попереднім додатком Songtive. Ви зможете редагувати композиції, записувати аудію, вивантажувати у «хмари» чи соцмережі. Коротше кажучи, — це електронна студія звукозапису, яка вміщуватиметься у вашій кишені. Коштує $14.99 на itunes.apple.com.

— Читайте також: Софія Петришин: «Вирішуйте нагальні задачі — чимшвидше ви їх завершите, тим більшою буде ваша ефективність»

Мы в Facebook