У Черкаській області цього року виявили 16 випадків захворювання на епідемічний паротит, що є тривожним зростанням порівняно з минулим роком, коли було лише два випадки цієї хвороби.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaПро це повідомили у пресслужбі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
За її даними, паротит зареєстрували у Смілі — 5 випадків, Балаклеївській територіальній громаді (село Плоске) — 9 випадків та Монастирищенській територіальній громаді — 2 випадки.

Читайте також: В Україну завезли отруйний сир, що спричиняє важке інфекційне захворювання: подробиці
Усі заражені — діти віком від 10 до 17 років, у місті Сміла та Балаклеївській громаді — з багатодітних сімей, які не отримали вакцину згідно з Національним календарем щеплень.
Останні новини
- Українські фільми «Бачення метелика» і «Залізні метелики» покажуть у Гаазі
- ГО «Землячки» зібрали 3 млн гривень на взуття для українських захисниць
- В ООН закликають зменшити використання води
- Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування: реакція МЗС України
- В Україні відбудеться світовий марафон щодо захисту прав і свобод українських жінок Новости на главной
Під час епідеміологічного розслідування виявили, що діти, які захворіли, разом із батьками відвідували церковні зібрання, де, ймовірно, стали жертвою зараження.
Важливо зазначити, що вакцина проти епідемічного паротиту є частиною вакцин проти кору і краснухи (вакцина КПК). Згідно з Національним календарем щеплень, дітям потрібно ввести вакцини двічі: перша доза — у 12 місяців, друга — у 6 років.
Читайте також: Чверть українців у групі ризику тяжких психічних розладів через війну — ВООЗ
Епідемічний паротит (свинка) є гострим високозаразним інфекційним захворюванням, що викликає вірус та характеризується підвищенням температури тіла, інтоксикацією, ураженням привушних слинних залоз та можливим ураженням інших органів і систем.