На Черкащині зафіксували спалах свинки: захворіли 16 дітей

лікар

У Черкаській області цього року виявили 16 випадків захворювання на епідемічний паротит, що є тривожним зростанням порівняно з минулим роком, коли було лише два випадки цієї хвороби.

Про це повідомили у пресслужбі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

За її даними, паротит зареєстрували у Смілі — 5 випадків, Балаклеївській територіальній громаді (село Плоске) — 9 випадків та Монастирищенській територіальній громаді — 2 випадки.

Читайте також: В Україну завезли отруйний сир, що спричиняє важке інфекційне захворювання: подробиці

Усі заражені — діти віком від 10 до 17 років, у місті Сміла та Балаклеївській громаді — з багатодітних сімей, які не отримали вакцину згідно з Національним календарем щеплень.

Під час епідеміологічного розслідування виявили, що діти, які захворіли, разом із батьками відвідували церковні зібрання, де, ймовірно, стали жертвою зараження.

Важливо зазначити, що вакцина проти епідемічного паротиту є частиною вакцин проти кору і краснухи (вакцина КПК). Згідно з Національним календарем щеплень, дітям потрібно ввести вакцини двічі: перша доза — у 12 місяців, друга — у 6 років.

Читайте також: Чверть українців у групі ризику тяжких психічних розладів через війну — ВООЗ

Епідемічний паротит (свинка) є гострим високозаразним інфекційним захворюванням, що викликає вірус та характеризується підвищенням температури тіла, інтоксикацією, ураженням привушних слинних залоз та можливим ураженням інших органів і систем.