На окупованих територіях росіяни експлуатують українських дітей

12.06.2023

Російські окупанти на тимчасово захоплених українських територіях використовують дитячу працю та мілітаризують українських дітей.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Телеграмі.

Зазначимо, що у Всесвітній день боротьби з дитячою працею, який відзначається 12 червня, Дмитро Лубінець повідомив, що права дітей порушують на тимчасово захоплених територіях України.

Читайте також: Підвал тортур: що пережили українські діти під час депортації до росії

Питання боротьби з дитячою експлуатацією визначені міжнародними та національними законодавчими актами, які ратифікували як Україна, так і росія, та зобов’язались їх дотримуватись, серед них:

  • Конвенція ООН про права дитини, яка визначила, зокрема право на захист від експлуатації та праці, що може бути шкідливою для дитини;
  • Європейська соціальна хартія, яка забезпечила права дітей на надання належної освіти та соціального захисту, визначила мінімальний вік для прийняття на роботу для обмеження доступу до небезпечних форм праці;
  • Конвенція Міжнародної організації праці № 182 про найгірші форми дитячої праці, ратифікована Україною у 2000 році, визначила необхідність боротьби з рабством, сексуальною експлуатацією, залученням до збройних конфліктів тощо.

Читайте також: В Україні відкрили Центр захисту прав дитини

Водночас, заявив омбудсмен, на сьогодні російська федерація ігнорує всі норми міжнародного права. Офіс уповноваженого щодня отримує звернення від громадян України з тимчасово захоплених територій щодо порушення їхніх прав, зокрема щодо використання дитячої праці та мілітаризації дітей.

«На жаль, Україна не має доступу до ТОТ, тому позбавлена можливості здійснювати моніторинг щодо забезпечення прав дітей на цих територіях. Мільйони українців, з них сотні тисяч дітей, перебувають поза правовим полем нашої держави», — підкреслив Лубінець.

Читайте також: Усиновлення викрадених дітей з України: якою буде відповідальність для росіян

У Всесвітній день боротьби з дитячою працею він звернувся до світу з проханням засудити дії рф, яка порушує всі норми міжнародного права.

«Закликаю підтримати українську Формулу миру, аби захистити наших дітей – їхнє право на щасливе дитинство у вільній і незалежній державі», — наголосив омбудсмен.