Сексуалізація дівчат: Скандал з рекламою дитячої білизни в Одесі

Реакція суспільства, поліції та Уповноваженого з прав дитини

27.09.2018

Сім років тому суспільство обговорювало відверту фотосесію неповнолітньої моделі Тілан Блондо для журналу Vogue France. З того часу у світі відбулися помітні зміни завдяки таким рухам за права жінок та дівчат, як HeForShe і Time’s Up, але тенденція до об’єктивації у медіа-просторі та модній індустрії зберігається й донині. Цього разу увагу користувачів соцмереж привернула рекламна кампанія одеської дизайнерки білизни Алли Френкель.

Світлини з яскраво нафарбованими напівоголеними дівчатками, які позують не по-дитячому розкуто, опублікувала на своїй сторінці журналістка Аліна Сугоняко. Допис викликав обурення і резонанс у суспільстві, після чого ситуацію прокоментував у своєму Facebook Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба: «Це не реклама дитячого одягу — це злочин, вчинений проти дітей за згодою чи бажанням їхніх же батьків. Я вбачаю у цих діях ознаки і експлуатації дитини, і залучення дітей до найгірших форм дитячої праці, але кваліфікувати ці дії та вжити заходів щодо притягнення винних до відповідальності мають правоохоронні органи. Очікую, що за даним фактом буде відкрито кримінальне провадження, опитані всі учасники, замовники, з’ясовано наміри та чи усвідомлювали діти, що з ними відбулося! Винні мають бути покарані! Зйомки з оголеними дорослими, сексуалізація образу, еротизація дитячого тіла — все це є проявом неповаги до прав дитини, що суперечить Конвенції ООН про права дитини».

UPDНе нужно репостов.Цели публикации достигнуты. Уполномоченные органы обратили внимание на этот случай, дальше…

Опубліковано Аліною Сугоняко Вівторок, 25 вересня 2018 р.

Поліція відреагувала на скандал і пообіцяла притягти до відповідальності батьків 12-річних дівчат з одеського модельного агентства, які позували у рекламі. Начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України Лариса Зуб також зазначила, що дітям може загрожувати небезпека з боку сексуальних збоченців — вони можуть спробувати відстежити адреси дівчат. Адже, як писали користувачі соцмереж у своїх обурених коментарях, їх фотографії — це просто «мрія педофіла».

Дизайнер Алла Френкель і фотограф Ганна Домбровська коментувати свій проект відмовляються.

За матеріалами ТСН, vgorode.ua

— Читайте також: «Важка» дитина: Що робити, якщо все складно

Новини партнерів