На власному досвіді: вивчаємо, як працює Картка Юніора разом з Юрієм Потураєм

У минулій статті ми розглянули процес успішного оформлення Картки підлітком, а тепер дізнаємось, які є можливості самостійного керування фінансами. Разом з нашим героєм Юрієм Потураєм ми розглянемо, як підліток може використовувати Картку, включаючи переказ грошей з батьківської картки та що таке функція батьківського заохочення. 

У файному місті Тернопіль — кінець робочого тижня, в сквері Тараса Шевченка працюють фонтани, люди нікуди не поспішають, спілкуються одне з одним та мружаться на літньому сонці. Разом з Юрієм та його мамою, пані Наталкою, ми йдемо на театральний майдан. 

Фото: Олена Максименко

Юрко радіє картці й тому, що зручно буде отримувати грошові перекази від родичів.

Тому перше, що ми досліджуємо, одну з корисних функцій, які пропонує ПриватБанк –  переказ грошей з батьківської картки на Картку Юніора що належить Юрію. 

Фото: Олена Максименко

Пані Наталка охоче перераховує сину 100 гривень, аби він мав можливість піти до магазину та самостійно розрахуватись. Процес займає менше кількох секунд і хлопець із захопленням обирає перший магазин.

“Я часто ходжу в магазини і мені набагато зручніше користуватись саме карткою, а не паперовими грошима. Мені подобається, що таким чином я можу контролювати фінанси, адже якщо я, наприклад, розміняю велику купюру, то гроші скінчаться набагато швидше.”

Завдяки розумному наставництву своєї мами, Юрій готує змалечку. Книжкові магазини, де хлопець купує кулінарні книжки, а також продуктові, де є необхідні інгредієнти для його кулінарної творчості – стали важливою ланкою Юрчиних маршрутів. 

Пані Наталка також зазначає, що контролювати та підтримувати фінансові потреби сина для неї дуже важливо, адже Юрій може збирати гроші на кухонні прилади чи посуд, і таким чином він вчиться ставити цілі, розподіляти бюджет, відмовлятись від примх та самостійно досягати мети.

“Мені набагато легше, коли він сам ходить у магазин. Бо часом Юра щось готую і йому потрібен примхливий інгредієнт. Тому краще аби він сам пішов та його купив, аніж я буду шукати і ще й не те придбаю” — розповідає пані Наталя. 

Серед зручних послуг також варто звернути увагу на функціонал “Мама дай грошей». Якщо у дитини закінчились гроші на картці Юніора безпосередньо в магазині, то відмова по транзакції прийде батькам в Приват24.  

У цьому ж повідомленні батьки одразу ж матимуть змогу поповнити Картку Юніора на необхідну суму. Згідно зі статистичними даними, які  надав ПриватБанк, 81,55 % клієнтів які отримують таке повідомлення, перераховують кошти дітям. 

“На що я витрачаю гроші? По-різному. Я мрію стати кухарем, а останні місяці роблю варення. Самостійно розробив етикетки, замовив друк. Також я збираю кошти на новий телефон, у цьому мені допомагає продаж варення в Instagram. Тож я витрачаю гроші на продукти, банки, друк та коробки.”

Фото: Олена Максименко

“Також я купую кулінарні книжки, ось нещодавно брав книгу про хліб, а до того про українські страви.”

Ще одним цікавим сервісом, яким батьки можуть заохочувати своїх дітей розумітися на фінансовій грамотності, є функція батьківського заохочення: “Зробив – Заробив”. Для цього батьки встановлюють певні завдання, за виконання яких діти отримують грошовий переказ на власну Картку Юніора. Цей спосіб стимулює підлітків до досягнення певних цілей та розвитку фінансової відповідальності.

Фото: Олена Максименко

“Мої друзі вже користуються такою функцією. Завдання бувають різні: помити посуд, винести сміття, погуляти з собакою, віднести посилку на пошту. Мені здається це цікавою ідеєю, адже це начеб-то ти отримуєш зарплатню і розумієш, що усе недарма.” 

Система батьківського заохочення може бути ефективним інструментом навчання підлітків фінансової самостійності. І дійсно, підлітки які беруть участь у таких програмах, зазвичай відповідальніше ставляться до не тільки до своїх зобов’язань, а й до фінансів. Адже така методика дозволяє розвивати навички управління грошима.

Фото: Олена Максименко

Пані Наталя звертає увагу, що використання Картки є дуже важливим кроком, адже у наш час потрібно навчати дітей поміркованому ставленню до грошей якомога раніше. 

І дуже зручно, що Картка Юніора має функції переказу грошей та батьківського заохочення, які допомагають не лише контролювати витрати дитини, а й навчають фінансовій самостійності.  

Фото: Олена Максименко

“Ми багато розмовляємо із Юрком, і я розповідаю на що доцільно витрачати гроші, а на чому краще зекономити, чи взагалі відмовитись. Адже важливо навчити дитину йти до поставленої мети.” — резюмує пані Наталя. 

Наступного разу ми розповімо про безпеку використання Картки Юніора для підлітка та його батьків. Адже важливо розуміти, як у критичній ситуації власне підліток може заблокувати картку та чи можуть це зробити батьки зі свого боку та запобігти несанкціонованому використанню картки. Бо свідоме користування грошима починається з власної відповідальності.   

Новини партнерів