Науці потрібні жінки: до 25-річчя L’Oréal-UNESCO оголосили про програму для жінок-науковиць

Підтримка жінок в науці, які з дитинства зіткнулися з гендерними стереотипами, має велике значення для відновлення України

L'Oréal-UNESCO

Згідно з опублікованою статистикою UNESCO, незважаючи на збільшення кількості жінок, які вибирають науку своєю професією, їхня частка серед усіх науковців світу досі не перевищує 33%. Від 1901 року, коли заснували Нобелівську премію, 61 раз надавали премію 60 жінкам (Марія Кюрі отримала її двічі). Науковці з України через війну були вимушені залишити свої оселі та втратили робочі місця. Отже, підтримка жінок у науці має велике значення для відновлення України.

Щоб підтримати науковий прогрес та гендерну рівність, з 1998 року Фундація L’Oréal та UNESCO створили програму «Для жінок в науці». Ця програма спрямована на підтримку жінок в науці, зміцнення їхніх позицій та сприяння талановитим науковицям у визнанні, якого вони варті.

Читайте також: Жіноча військова медицина: здоров’я захисницям України рятують волонтери

З метою зміцнення наукового потенціалу України від 2018 року в Україні проводять премію L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці». У 2023 році відбудеться п’ятий сезон проведення української премії, яка є частиною глобальної програми L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці», що цього року відзначає 25-річчя у світі. Мета цієї премії — підтримати та відзначити талановитих науковиць, стимулювати молодих жінок до вибору наукових професій та допомогти їм у розвитку кар’єри.
Збір заяв на участь у програмі триватиме з 6 березня по 31 травня 2023 року включно через спеціальну онлайн-платформу https://www.forwomeninscience.in.ua/.

Читайте також: Жінки та бізнес: з чого почати та як отримати грант на розвиток своєї справи

Учасницями премії можуть стати громадянки України віком від 18 до 40 років, які займаються науковими дослідженнями в галузі STEM (науки, технології, інженерії та математики), мають науковий ступінь, публікації у міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science, а також є активними у популяризації науки. Учасниць будуть інформувати про правила програми на зазначеній платформі.

Читайте також: В Україні стартує грантова програма «Сила жінок»

Кожну заявку, подану через онлайн-платформу, оцінить незалежне журі, до складу якого входять науковці різних галузей. Члени журі виберуть десять фіналісток, яких запросять на співбесіду у вересні 2023 року. Переможниць премії оголосять у листопаді 2023 року.

Читайте також: La Roche Posay запустив грантові програми для підтримки науковців-дерматологів віком до 40 років

Про спосіб та місце оголошення повідомлять на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/lorealukraine та на офіційному вебсайті компанії https://www.loreal.com/uk-ua/ukraine/.

Читайте також: Книга «Незламні» про спротив жінок у війні з російськими загарбниками побачила світ

Кожна лауреатка отримає винагороду в розмірі 200 тисяч гривень після відрахування обов’язкових податків та зборів.