Найнебезпечніші жінки у всесвіті: 5 супергероїнь з екранізацій Marvel

Оса, Капітан Марвел, Містік, Багряна відьма, Гамора - 5 супергероїнь кіновсесвіту Marvel

11.07.2021

Надя Куприненко, киновед, обозреватель WoMo

Цього тижня на екранах України демонструється приквел про Чорну вдову — одну з найяскравіших персонажів коміксів Marvel.

Чорну вдову, вона ж Наташа Романова, втілила на великих екранах актриса Скарлетт Йоханссон, наділивши свою героїню, сексуальністю, чарівністю і супергеройською безстрашністю.

Які вони, колежанки Наташі по екранізаціях коміксів? Розгляньмо найяскравіших героїнь кіновсесвіту Marvel.

Оса

Справжнє ім’я — Джанет ван Дайн. Одна із засновників команди «Месників», авторка назви. Багато разів була лідером команди.

Акробатка, бізнес-леді, дизайнерка одягу, сценаристка. Має яскраве почуття гумору і видатні інтелектуальні здібності. На відміну від більшості супергероїв, не має постійного костюма, тому одна з її особливостей — різноманітна уніформа. Дизайнерка ж.

Створена легендарними Стеном Лі та Джеком Кірбі, вперше з’явилася в «Tales to Astonish» №14 у 1963 році.

Супергеройські здібності: вміє маніпулювати комахами, зменшуватися або збільшуватися в розмірах, літати, випускати енергетичні заряди — «Жало оси».

Вибрана фільмографія: «Людина-Мураха», «Людина-Мураха і Оса», «Месники: Завершення».

 

Капітан Марвел

Справжнє ім’я — Керол С’юзен Джейн Денверс. Відома також як Міс Марвел, Подвійна зірка і Птаха війни. З 2012 року відома як Капітан Марвел — відтоді як у результаті вибуху змінився її генетичний код і вона перетворилася на гібрид людини і представника іншопланетної раси крії.

Створена письменником Роєм Томасом і художником Джином Коланом. Як перше втілення Міс Марвел дебютувала у Ms. Marvel №1 у 1977 році.

Супергеройські здібності: надлюдська сила, швидкість, витривалість, вміє літати і вистрілювати з рук енергетичними зарядами.

Вибрана фільмографія: «Капітан Марвел», «Месники: Завершення».

 

Містік

Справжнє ім’я — Рейвен Даркхолм. Мутант-перевертень. Має звабливу фігуру, синю шкіру і жовті очі.

Створена письменником Крісом Клермонтом і художником Дейвом Кокрумом. Виступає переважно у ролі антигероя.

Супергеройські здібності: перевтілюється у будь-яку живу істоту, імітує голоси, відбитки пальців і навіть сітківку ока. Здатна імітувати одяг того, у кого обертається, його аксесуари, зріст і вагу. Може відростити частини тіла. Знається на шпигунстві, хакерстві, психології, володіє бойовими мистецтвами.

Вибрана фільмографія: «Люди-Х 1, 2, 3», «Люди-Х: Перший клас», «Люди-Х: Дни минулого майбутнього», «Люди-Х: Апокаліпсис».

 

Багряна відьма

Справжнє ім’я — Ванда Максимофф. Народилася на базі генетичних досліджень Високий Еволюціонарій разом з братом-близнюком, виховувалася циганами. Під керівництвом лиходія Магнето наробила чимало біди, згодом перейшла на бік добра і стала частиною команди «Месників».

Створена Стеном Лі і Джеком Кірбі. Дебютувала у коміксі «X-Men» у 1964 році.

Супергеройські здібності: чаклунство, пірокінез, маніпулювання силами природи. Володіє магією хаосу: здатна маніпулювати вірогідністю.

Вибрана фільмографія: «Перший месник: Друга війна» (сцена після титрів), «Месники: Ера Альтрона», «Перший месник: Громадянська війна», «Месники: Війна нескінченності». У 2021 році на стрімінговій платформі Disney+ було продемонстровано міні-серіал, присвячений Багряній відьмі, «Ванда Віжен».

 

Гамора

Справжнє імя — Гамора Зен Вобері Зен Титан. Єдина, хто вижила, з раси дзен-ієберіс. Прийомна дочка суперлиходія Таноса, який прагнув виховати з неї найману вбивцю. Подорослішавши, Гамора зрозуміла, що Танос — найстрашніша загроза для людства і приєдналася до команди Вартових Галактики.

Створена Джимом Старліном. Вперше з’явилася у видавництві «Strange Tales» №180 у 1975 році.

Супергеройські здібності: майстер усіх відомих єдиноборств, вправляється з усіма видами зброї, добре знає комп’ютерні технології. Завдяки імплантації в скелет надлегкого металу її сила і витривалість у багато разів перевершують людські, володіє посиленим зором. Має звання Найнебезпечнішої жінки у всесвіті.

Вибрана фільмографія: «Вартові Галактики — 1, 2», «Месники: Війна нескінченності», «Месники: Фінал».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо у тебе є мізки — ти просто зобов’язаний ними користуватися»: 5 яскравих кінообразів Меріл Стріп