НБУ презентував пам’ятні монети, присвячені «Щедрику»

Новим набором монет банк продовжує серію "Українська спадщина»

25.12.2023

Нова колекція має назву «Щедрик – колядка дзвонів» і присвячена всесвітньовідомій колядці «Щедрик» в обробці композитора Миколи Леонтовича. Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

«Уперше в українській нумізматиці ми обрали для монети форму дзвоника. Адже саме мелодія «Щедрика» нагадує передзвін, а американська версія цієї всесвітньовідомої пісні зветься «Колядка дзвонів», – зазначив голова НБУ Андрій Пишний.

Монети номіналом 10 гривень вперше виконали у формі дзвоника і виготовили зі срібла 999 проби. Над дизайном працювали художники мистецької групи «АртТріум»: Володимир Таран, Олександр і Сергій Харук.

Читайте також: Я відкриваю Америку, розповідаючи про сина Моцарта, який понад 30 років жив і працював у Львові: Зоряна Кушплер про свій культурний спротив у країнах ЄС

На аверсі однієї з монет зображений вертеп з різдвяною зіркою, яка нагадує про справжні українські традиції. Аверси двох інших монет прикрашають композиції янголів, що символізують чистоту, захист та світло свята Різдва.

На реверсі центральної монети відображений перший виступ хору під проводом Олександра Кошиця у 1922 році у Карнеґі-холі, де українці виконали «Щедрика». Над хором можна побачити силует ластівки, про яку згадується у пісні. Реверси двох інших монет відображають кольорові прапори України та США, культові споруди Києва і Нью-Йорка на золотистому тлі дзвоників, що символізують чарівні звуки улюбленої багатьма мелодії.