Погляд з майбутнього: 8 незалежних думок сучасних підлітків про те, що таке свобода

Можливість не залежати

23.08.2017

Що таке назалежність, воля та свобода? Поняття, визначення яким іноді, враховуючи сучасні події у світі та Україні, не здатні дати дорослі. А от сучасне покоління підлітків розмірковує більш конкретно та прямолінійно і точно знає, що означає бути незалежним, а також, чи можлива така опція для людини взагалі. 

Софія Буткалюк, 13 років

Винахідниця, мультиплікаторка

Бути незалежною — це не одружуватися, сидіти вдома, попивати какао із зефірками та малювати мультики.

Єгор Кузьмін, 11 років

Художник

Для мене бути незалежним означає творити та робити те, що я хочу. Незалежність — це означає давати свободу думці, жити без обмежень. У нас, дітей, свободи мало, школа обмежує — задають забагато домашнього завдання, а батьки змушують дітей ходити на гуртки, які їм взагалі не до вподоби.

Михайло Літовченко, 19 років

Вчений, фізик, винахідник

Незалежність — це можливість думати, адже від образу мислення залежать наші вчинки. Але все ж незалежність — це утопія, усі ми залежні люди. Це у вакуумі молекула незалежна, а у суспільстві бути незалежним неможливо, а той, хто думає, що він незалежний, обманює себе. Ми залежні один від одного, від друзів, від коханих, від батьків, від освіти. Це добровільна залежність, але все ж таки залежність. Головне, щоб ця залежність подобалась. Отже, незалежність — це стан, коли ти залежний, але твоя залежність тобі подобається.

Фионг Ань Чан, 18 років

Студентка, математик

Бути незалежною – це бути самою собою, реалізовувати себе, свій потенціал, втілювати свої мрії у життя, працювати на себе та над тим, що мені цікаво.

Єлізавета Годовікова, 15 років

Винахідниця

Знаєте, який зараз мем популярний серед підлітків? Якщо ти самотня, хочеш бути сильною, вільною та незалежною, то це означає, що у майбутньому ти будеш жити сама, така незалежна, сильна і вільна, в оточенні 40 котів. А якщо серйозно, то мені здається, сильна незалежна людина — це та, яка може покластись сама на себе та знає точно, що вона взмозі усе зробити сама. Але знаєте, мені здається, повністю незалежних людей не буває, ми усі так чи інакше залежні від чогось або когось. Наприклад, ми залежні від роботи, тому що так людина отримує прибуток, який може витрачати на свій розсуд. Ми не можемо бути повністю незалежними, тільки якщо поїхати відлюдниками, але все одно ти будеш залежний від природи, адже їсти тобі щось потрібно. Так що усі ми залежні, навіть якщо нам так не здається.

Марта Костюк, 15 років

Тенісистка

Незалежність — це коли ти не є рабом якихось речей. Але мені здається, що у кожної людини є якісь маленькі залежності. От в мене, наприклад, була шалена залежність від телефону. А потім мама на п’ять днів забрала в мене телефон під час турніру, і я зрозуміла, що можна жити прекрасно і без нього. І такий експеримент я б радила проводити і дорослим.

Михайло Миколишин, 15 років

Автор проекту «Космічний старт без ракет»

Для мене незалежність — це можливість робити те, що я хочу, не обмежуючись якимись рамками, які встановлюють люди. Я не кажу, що ці рамки шкодять, але інколи вони мене обмежують, а цього робити не варто.

Катерина Цимбал, 13 років

Співачка, учасниця групи Neon

Незалежність — це коли ми нікому нічого не винні. Я доволі часто про це жартую з татом. Він питає, чи потрібні мені гроші, а я відповідаю: «Тато, я незалежна жінка, мені нічого не треба».

— Читайте також: Незалежність — дар чи випробування: Тези лекції Святослава Вакарчука