Німецька письменниця Дженні Ерпенбек стала лауреаткою Букерівської премії 2024 року

Разом з нею премію отримав перекладач Міхаель Гофманн

23.05.2024

21 травня у Лондоні відбулася церемонія оголошення лауреатів міжнародної Букерівської премії 2024 року. Одну з найпрестижніших літературних нагород отримав роман «Кайрос» німецької письменниці Дженні Ерпенбек у перекладі Міхаеля Гофманна. Про це повідомляє The Guardian.

Ім’я переможця оголосила голова журі Елеонора Вахтель. В основу роману «Кайрос» покладено історію про бурхливі стосунки між 19-річною студенткою Катаріною та 50-річним письменником Гансом. Події відбуваються у Східному Берліні на тлі суспільно-політичного загострення напередодні падіння Берлінської стіни.

«Двоє закоханих, здавалося б, втілюють розчавлений ідеалізм Східної Німеччини. Роздумуючи про надію та розчарування, Кайрос ставить складні питання про свободу, вірність, кохання та владу», — розповідають про роман на сайті премії.

Американський журнал New Yorker вважає Ерпенбек однією з кандидаток на Нобелівську премію з літератури. Проте зазначають, що у Німеччині письменницю явно недооцінюють.

Дженні Ерпенбек і Міхаель Гофманн

Фото: @thebookerprizes.com

«Кайрос» — четвертий роман 57‑річної німецької письменниці та оперної режисерки. Книга в перекладі англійською стала популярною в англомовному літературному світі. А у самій Німеччині вона навіть не потрапила до номінантів провідних німецьких винагород — престижної премії Лейпцизького книжкового ярмарку та найбільшої літературної премії імені Ґеорґа Бюхнера.

Разом із Дженні Ерпенбек премію отримав перекладач роману Міхаель Гофманн. «Його переклад передає красномовність і ексцентричність твору Ерпенбек, ритм її складносурядних речень, розлогість її емоційного словникового запасу», зазначила голова журі. Призові у розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів розділять порівну між переможцями.

Букерівська премія — найпрестижніша літературна нагорода, яку вручають з 1969 року. За всю історію премії лише пʼятеро її лауреатів згодом отримували ще й Нобелівську премію з літератури.

Читайте також: Статуетку Букерівської премії назвали Айріс: подробиці

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram