Статуетку Букерівської премії назвали Айріс: подробиці

Букерівська премія відродила нагороду, якою раніше відзначали її лауреатів – оригінальну статуетку авторства дитячого ілюстратора Яна Пеньковського. І за допомогою голосування обрала для неї назву — Айріс.

Про це йдеться на сайті Booker Prize Foundation.

«Ми попросили вас допомогти нам назвати нагороду Букерівської премії. Тепер ми можемо повідомити, що переможцем стала назва «Айрис», яка стане частиною історії Букерівської премії», – йдеться в повідомленні на офіційному сайті The Booker Prize.

Читайте також: У Києві пройде книжково-театральний фест: подробиці

Зазначимо, понад 800 осіб запропонували та подали імена на конкурс, серед яких були найрізноманітніші автори минулого та сучасності, персонажі великих літературних творів і навіть античні богині та музи. До короткого списку імен увійшли: Берні, Беріл, Айріс, Мінерва, Калліопа та Джаніна. Із сотень робіт журі вибрало шість імен для публічного голосування.

Читайте також: Український документальний фільм «Ми не згаснемо» отримав нагороду у Празі: подробиці

Також додамо, що найбільшу кількість голосів набрало ім’я Берні – на честь Бернардін Еварісто, першої темношкірої жінки, яка стала лауреатом премії у 2019 році. Сама письменниця запропонувала назвою вшанувати одну з величних письменниць минулого.

Читайте також: ЮНЕСКО надасть кошти на відбудову музею Григорія Сковороди на Харківщині

«Я здивована і рада тому, що ім’я Берні було номіновано читачами на здобуття Букерівської премії і що воно отримало найбільшу кількість голосів. Але як єдина жива авторка у списку, вважаю, що було б більш доречно, якби ця честь дісталася письменниці, якої вже немає з нами», – сказала Еварісто.

Тож фонд Букерівської премії вирішив назвати статуетку іменем, яке потрапило на друге місце за кількістю голосів – Айріс, на честь британської письменниці Айріс Мердок, лауреатки премії 1978 року за роман «Море, море».