Нова декларація УПЦ: людина «не повинна вважати власне тіло предметом приватної власності, яким можна розпоряджатися як завгодно»

03.08.2023

Православна церква України затвердила декларацію «Про негативне ставлення до гріха содомії (гомосексуалізму), його пропаганди у суспільстві, до гендерної ідеології й так званих одностатевих шлюбів (одностатевих співжиттів)».

У декларації, затвердженій на засіданні Помісного Собору УПЦ (ПЦУ) 27 липня, вказується, що Біблія та канонічне право православної церкви «прямо, ясно і недвозначно осуджують одностатеві сексуальні відносини (содомію, гомосексуалізм) як богопротивні та гріховні».

Читайте також: Реєстровані партнерства в Україні: Євродепутати закликали Зеленського ухвалити законопроєкт

«Слід констатувати, що однією з провідних тенденцій останніх десятиліть у світі є прагнення докорінно переглянути суспільне ставлення до цього виду гріха шляхом поширення специфічних новітніх гендерних теорій та заснованої на них ідеології, які у своїй суті прямо заперечують природну визначеність статей (жіночої та чоловічої), підміняючи стать поняттям постійно збільшуваної кількості “гендерів” — комплексів самоідентифікації особи, відірваних від природної статі», — заявили у ПЦУ.

На думку Помісного Собору, людина «не повинна вважати власне тіло, своє життя у різних його проявах, в тому числі у статевих відносинах, а також взаємовідносини з іншими людьми предметами приватної власності, якими можна розпоряджатися як завгодно».

«Сексуальні відносини не можуть бути безвідповідальними та не повинні розцінюватися тільки як спосіб задовольнити свої потяги. Священне Писання Старого і Нового Завіту однозначно свідчить, що сексуальні відносини між представниками однієї статі протиприродні та є злом», — запевняють представники ПЦУ, наголошуючи, що одностатеві сексуальні стосунки є одним з проявів гріха.

Читайте також: Як українці ставляться до ЛГБТ-військових — дослідження

Водночас у ПЦУ запевнили, що церква не виступає за дискримінацію осіб, які вважають себе гомосексуалістами, але «категорично проти того, щоби гомосексуальний спосіб життя й поведінка трактувалися як природні, нормальні й корисні для суспільства та особистості».

«Церква не може відсторонено спостерігати за тим, як в українському суспільстві, беручи за приклад інші країни, під виглядом боротьби за права людини й демократію, пропагується схвальне ставлення до самого явища одностатевих сексуальних відносин. Одним із проявів такого пропагування є спроби, всупереч Конституції, яка визначає шлюб, як союз чоловіка і жінки, легалізувати так звані одностатеві шлюби або запровадити зареєстровані одностатеві партнерства (тобто одностатеві союзи співжиття, фактично прирівняні до шлюбу)», — додали священнослужителі.

Читайте також: У Франції звільнили міністерку, яка знялася для обкладинки Playboy

У ПЦУ вважають, що впровадження інституту реєстрованих партнерств призведе до кримінального переслідування людей, які «публічно критикують гомосексуалізм як гріховне явище, а також політичну активність, спрямовану на пропагування і поширення цього явища».

«Прирівнюючи такі “союзи” до звичайних сімей, надаючи їм навіть право усиновлення дітей, проти чого ми категорично виступаємо, держава спотворює саме поняття про суспільну мораль та стає на дуже небезпечний шлях моральної деградації та самознищення, зокрема і через поглиблення наявної в Україні демографічної кризи. […] Церква виступає категорично проти законодавчого встановлення у нашій державі одностатевих шлюбів чи інституту реєстрованих одностатевих партнерств (які фактично є тими самими шлюбами), проти схвалення пропагування одностатевої сексуальності, в тому числі через проведення так званих “парадів гордості” та проти інших подібних аморальних нововведень», — додали в ПЦУ.