Нова колекція вишиванок львівського бренду Motyv присвячена Лесі Українці

Проєкт «Леся» шанує спадщину великої поетеси

27.02.2024

До дня народження видатної письменниці дизайнери бренду Motyv розробили нову колекцію. Вишиванки з оригінальними поліськими орнаментами відтворюють багату спадщину української мисткині та різноманітність вітчизняної культури. Про це автори нової колекції розповіли на сторінці бренду у Facebook.

вишиванка

Фото: Motyv

Відомо, що мати письменниці Ольга Петрівна Косач є авторкою фундаментальної праці «Український народний орнамент», у якій зібрані майже тріста зразків вишивок. Не була чуждою до вишивки і Леся Українка. Дизайнерам бренду Motyv вдалося відтворити вишиванки з поліським орнаментом, які створювала і носила сама поетеса .

«Мисткиня віддавала перевагу комфорту, тож замість пишних незручних суконь обирала довгі спідниці у поєднанні з сорочками. Через свої образи Леся Українка транслювала свої феміністичні погляди та заявляла про нагальність змін ролі жіноцтва у патріархальному суспільстві», – зазначають автори колекції.

Читайте також: «Вишита історія»: український бренд Foberini презентував нову колекцію

Поліську вишивку відрізняєть геометричні візерунки, які часто поєднують із зображенням квітів, рослин, тварин та птахів. Це дає можливість не тільки створити унікальні композиції, а й відтворити символічний глибокий зв’язок з культурою та історією регіону. Щоб створити оригінальний орнамент поетеси фахівці надихалися віршем «Вишеньки».

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram