Новий сезон: 7 книжок для весни

Що пропонують українські видавництва

11.03.2019

Календарна весна настала, час оновити книжкові полиці. Українські видавництва підготували вам нові історії на усі смаки.

Залишок дня

Кадзуо Ішігуро, «Видавництво Старого Лева»

Нобелівський лауреат, англійський письменник японського походження, написав цей роман про дворецького. Для головного героя, дворецького Стівенса, «англійський слуга», насправді, це не стільки професія, скільки місія, важкий, але почесний хрест. Хрест цей Стівенс несе гідно все життя, але під кінець цього життя щось змушує його повернутися назад у минуле, щоб побачити, що світ влаштований складніше, ніж підвідомче господарство дворецького. Чудова психологічна проза.

Міс Підземка

Девід Духовни, «КМ-Букс»

Талановита людина талановита в усьому? Перевіримо! Всесвітньо відомий агент Малдер, пардон, актор Девід Духовни написав міське фентезі, засноване на ірландській міфології. Захоплююча історія про паралельні світи й наші альтернативні життя. Не думайте, що звичайна дівчина Емер живе тільки для того, аби кохати звичайного нью-йоркського хлопця, їздити підземкою та мріяти про видання власної книги. Цей шлях — зовсім не єдиний з можливих.

Гелтер Скелтер

Сашко Завара, «Фабула»

Олександр Завара, знайомий нам за успішним романом «Песиголовці», пропонує новеньке задоволення для любителів полоскотати нерви: хорор  із елементами психологічного трилера про студентів у гуртожитку. Криваві злочини у неймовірному сюжеті, який тримає у напруженні від першої до останньої сторінки.

Хованки з хижаком

Ендрю Мейн, #книголав

Приватні детективи у літературі — завжди такі собі супергерої: відважні, харизматичні і розумні. У цьому романі роль приватного детектива дісталась не дуже мужньому і хороброму, але дуже розумному герою, біологу й університетському викладачу Тео Крею, який повинен розплутати загадкове моторошене вбивство, яке вважають просто нападом ведмедя-грізлі.  Містика, магія чи свідоме зло, вивести яке «на чисту воду» може тільки наука? Автор знається на тонких нюансах  — він не тільки успішний письменник. а й відомий ілюзіоніст, фокусник та режисер. Його авторський проект Weird Things є одним із 25 найвідоміших подкастів з природничих наук на iTunes. Дійсно, літературний талант, який як ніхто вміє поєднати містику та науку.

Змій з Ессексу

Сара Перрі, «Віват»

Ми любимо британські детективи, правда ж? Моторошні історії про загадкові смерті та  чудовиськ на болотах на кшталт собаки Баскервілів. Це історія саме така. Лондонська удова Кора Сіборн після смерти чоловіка оселяється в глухому куточку графства Ессекс. Там серед місцевих жителів ходять оповідки про змія, після появи якого в селищі стали зникати люди. Пастор намагається заспокоїти людей, Кора також не вірить у страшні чутки. Між цими двома людьми виникають стосунки, які змінюють їхні життя та втягують їх у загадкову історію, де переплетені біль, страхи, наука, релігія, політика, життя, смерть і кохання.

Хто боїться смерті

Ннеді Окорафор, «Клуб сімейного дозвілля»

Перед нами роман-переможець World Fantasy Award, номінований на престижні премії «Неб’юла» та «Локус». Для початку налаштуйтеся: світлого майбутнього не буде. Після певних подій людство більше не покладається на техніку, тепер усі вірять у магію.  А Велика книга, якій поклоняється народ нуру каже, що у катастрофі був винний темношкірий народ океке, тож усіх їх чекає знищення. Проте, одна жінка виживає після нальоту на селище, народжує дуже незвичайну дівчинку та нарікає її Оньєсонву. Давньою мовою це означає «Хто боїться смерті?». Ця дитина є обраною, доля її магічна, її місія — врятувати світ, який майже поглинули темрява та жорстокість.

Усі ми родом не з Києва

Руслан Горовий, «Люта справа», «ТаТиШо!»

«Киянин? — Так. — А точніше? — З Житомира». Де наша мала батьківщина, що там з нами відбувалось, як живуть наші маленькі міста? Руслан Горовий у іронічних легких новелах змусить нас співпереживати героям у їхніх злетах і падіннях,у поюутових історіях, з яких складається звичайне життя українця з провінції. «Ця книжка — данина тому місцю, де кожен з нас народився і стартонув. Візьміть, погортайте. Україна прекрасна кожним своїм куточком».

— Читайте також: Екранізовано: 7 книжок на кіноекранах у 2019 році