«Обличчя війни»: фотокнига Олександра Чекменьова вийшла в Німеччині

фотокнига Олександра Чекменьова
29.08.2024

Фотокнига українського фотографа Олександра Чекменьова під назвою «Обличчя війни» вийшла друком у Німеччині. Над виданням він працював два роки. Про це повідомляє «Суспільне Культура» з посиланням на Instagram автора.

Фотокнига «Обличчя війни» складається з двох частин. У першій Олександр зібрав портрети 24-х киян. На початку повномасштабного вторгнення вони були опубліковані в The New York Times Magazine. До другої частини увійшли фотографії людей, які опинилися в окупації під час війни.

фотокнига Олександра Чекменьова

Фото: Instagram/alexander.chekmenev.3

«З глибокою чутливістю Чекменьов зображує людей, які відважно протистоять війні у повсякденному житті, працюючи в імпровізованих їдальнях, шукаючи притулку від постійних обстрілів у тунелях метро або активно намагаючись допомогти своїм ближнім», — зазначають видавці в анотації.

У видавництві підкреслюють, що всі портрети автор знімав у темряві. Фотограф підсвічував обличчя героїв за допомогою ліхтарика, щоб вивести на перший план те, «що є найважливішим».

фотокнига Олександра Чекменьова

Фото: Instagram/alexander.chekmenev.3

Книжку надрукували у видавництві Kerber, що спеціалізується на книжках про фотографію, мистецтво й культуру. Його заснували у Німеччині в 1985 році, і воно нині продає свою продукцію у більш ніж 80 країнах світу.

«Для мене люди завжди стоять на першому місці. Країна складається з людей, і я хочу зробити видимим кожного з них і вшанувати їх через свої фотографії», — говорить фотограф.

 Фотокнига Олександра Чекменьова пізніше має вийти й в Україні.

Олександр Чекменьов — український фотограф і фотожурналіст. Народився в Луганську, з 1997 року живе й працює в Києві. Найчастіше працює в жанрі документальної фотографії. Зазвичай в центрі його творчості — прості люди. У роботі він поєднує прийоми постановки та жорсткий реалізм, домагаючись пронизливого емоційного посилу у кожному знімку. За його власним визнанням, він уникає глянцю і сучасних тем. Фотограф намагається дивитися на прозу повсякденного життя простих людей і сліди минулого навколо нас.

Читайте також: Український фотограф Саша Маслов створив фотокнигу з історіями військових

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram