Окремі вагони для жінок і чоловіків у потягах «Укрзалізниці»: з’явилася нова петиція

18.05.2023

В Україні зареєстрували петицію із проханням створити окремі вагони для жінок та чоловіків у потягах «Укрзалізниці», щоб жінки могли відчути себе у безпеці.

Про це йдеться на сайті Кабінету міністрів.

«Оскільки АТ “Укрзалізниця” є державним підприємством, просимо впровадити окремий вагон для жінок та чоловіків для створення безпечних та психологічно комфортних умов для перевезень, згідно із пунктом 6 Статуту підприємства. На довгих маршрутах (від 6 годин), коли є необхідність сну у купейних чи плацкартних вагонах, пасажири можуть відчувати дискомфорт через пасажирів протилежної статі. Непоодинокі випадки неприйнятної поведінки, такі як нав’язлива поведінка, умисні дотики до інших пасажирів тощо. Зокрема, відомі навіть випадки зґвалтування у купейних вагонах. Окрім того, як жінки, так і чоловіки можуть відчувати потребу змінити одяг, що зробити у присутності представника іншої статі неможливо», — йдеться в обґрунтуванні петиції.

Читайте також: Афіша тижня: що послухати, куди сходити та що подивитись

Ініціаторка петиція Ольга Ожогіна пропонує додати фільтр «стать» під час купівлі квитка. Водночас за відсутності місць у «змішаних» вагонах підтримує можливість продажу квитків в окремі вагони для осіб обох статей.

Читайте також: Іво Бобул судитиметься із журналісткою через скандальне інтерв’ю: подробиці

На думку авторки петиції, виділення принаймні одного окремого вагона для жінок та одного вагона для чоловіків зможе зробити поїздки безпечнішими та запобігти негативному досвіду пасажирів.

Читайте також: Як тримати фокус уваги: поради від Любові Коломієць

Петицію підтримали громадська організація «Дівчата», спільнота «Жіноцтво». Для розгляду Кабміном потрібно зібрати 25 тисяч підписів.